26 / Вересень, 2019
Асоціація міст України розглянула проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо підвищення рівня соціального захисту ветеранів війни» (№ 2005 від 03.09.2019), який знаходиться на розгляді Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. Законопроєктом пропонується для ветеранів війни, зокрема:
- підвищити розмір пільг на житлово-комунальні послуги;
- встановити граничний термін відведення земельних ділянок;
- надати право отримувати грошову компенсацію з державного бюджету замість земельної ділянки;
 
Асоціація міст України в цілому підтримує підвищення соціальної захищеності ветеранів війни, в той же час повідомляє.
 
Щодо встановлення граничного терміну відведення земельних ділянок
Законопроєктом № 2005 пропонується здійснювати першочергове відведення земельних ділянок для ветеранів війни упродовж двох місяців після надходження заяви про виділення земельної ділянки. Зазначаємо, що через обмеженість такого ресурсу як земля, органи місцевого самоврядування не в змозі задовольнити всіх бажаючих в отриманні безкоштовно земельних ділянок. Вже на сьогодні у багатьох населених пунктах просто відсутня необхідна кількість земельних ділянок. Особливо гостро це питання стосується ветеранів антитерористичної операції, яким держава гарантує певні пільги, але фактично їх не може реалізувати. Встановлення граничного терміну відведення земельних ділянок не тільки не вирішить питання забезпечення ветеранів війни землею, але й призведе до підвищення соціально-економічної напруги в регіонах.
 
Щодо надання компенсації з державного бюджету замість земельної ділянки
Законопроєктом № 2005 пропонується доповнити Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Статтею 15-1 та:
1) передбачити право отримати грошову компенсацію взамін земельної ділянки;
2) створити Державний реєстр земельних ділянок для ветеранів війни, що потенційно можуть бути розподілені серед учасників АТО, в тому числі за рахунок земель оборони, земель сільськогосподарського призначення за межами населеного пункту.
АМУ повністю підтримує заміну земельної ділянки грошовою компенсацією. Більше того, норми, запропоновані суб'єктом законодавчої ініціативи, розроблені Асоціацією міст України ще у 2017 році. Цей проєкт Закону 21 червня 2017 року був зареєстрований 26 народними депутатами у Верховній Раді України за № 6605.
 
АМУ підтримує Законопроєкт № 2005. Його прийняття дасть змогу кожному ветерану війни реалізувати своє право на отримання земельної ділянки, що в свою чергу призведе до зниження соціальної напруги, зокрема серед учасників АТО, та підвищить престижність військової справи.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)