13 / Липень, 2017
12 липня відбулася розширена нарада під головуванням Голови підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної ради України з питань аграрної політики та земельних відносин Леонід Козаченко, де були розглянуті важливі питання щодо реєстрації прав на земельні ділянки, плати за землю та обмін інформацією між Мін‘юстом, Мінфіном та Держгеокадастром. Позицію Асоціації міст України представляла аналітик АМУ Єлізавета Лалименко.
Під час наради представник Держгеокадастру директор департаменту державного земельного кадастру  Ігор Славін повідомив, що інформація про 19 млн. земельних ділянок внесена до державного реєстру прав на нерухоме майно. Цими даними можуть користуватися державні реєстратори прав на нерухоме майно. 
В той же час представник Мінюсту  департаменту державної реєстрації Іван Трофименко зауважив, що інформація, яка є в Мінюсті, містить певні неточності щодо площ земельних ділянок, на які зареєстровані права. І реєстратори працюють щодо усунення недоліків.
Ігор Славін зазначив, що до місцевих органів Держгеокадастру не передана вся інформація від органів місцевого самоврядування щодо реєстрації договорів оренди землі за період часу, коли ці повноваження здійснювали органи місцевого самоврядування. Тому і виникає проблема рейдерства в зв’язку з відсутністю інформації в реєстрах.
В ході обміну думками учасники наради  висловили пропозиції. Так, представник Мінагрополітики запропонував напрацювати єдину для цих органів інформаційну систему, яка міститиме відомості щодо площі земельних ділянок, плати за землю, реєстрація прав.
Представники Мінфіну повідомили, що працюють над зміною форми декларації, де буде обов’язково зазначатися категорія земельних ділянок в цифрах по класифікатору видів їхнього цільового призначення, яка набуде чинності з 1 січня 2018 року. Це покращить облік ділянок, особливо щодо плати за землю. Також було акцентовано на необхідності органам місцевого самоврядування виконувати норми ст. 288.1 Податкового Кодексу України в частині передачі відомостей щодо реєстрації права оренди на земельні ділянки до органів податкової служби. 
Головуючий на нараді народний депутат Леонід Козаченко запропонував учасникам попрацювати над питанням внесення змін у чинне законодавство, долучивши до цього асоціації. «Асоціація міст України підтримує необхідність внесення змін в чинне законодавство  в частини визначення повноважень реєстраторів та посилення відповідальності при вчиненні реєстраційних дій, внесення даних по земельним ділянкам, права на які були зареєстровані до 2004 року до системи реєстрації прав на землю»,  – зазначила Єлізавета Лалименко. 
Леонід Козаченко  повідомив, що за підсумками наради будуть підготовлені відповідні доручення Прем’єр-міністра України для покращення роботи щодо обміну інформацією між міністерствами. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)