04 / Травень, 2017
4 травня відбулося засідання Урядового комітету з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності. Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Серед інших питань, під час засідання комітет розглядав проект постанови Кабінету Міністрів «Про реалізацію пілотного проекту з моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Метою пілотного проекту визначено створення відкритої бази даних (на основі удосконалення системи моніторингу земельних відносин), та, відповідно, передумов для розвитку в Україні прозорого ринку землі.
Асоціація міст України, підтримуючи необхідність належного нормативно-правового та інформаційно-аналітичного забезпечення процесу управління земельними відносинами, висловила до проекту Урядової постанови кілька зауважень та пропозицій.
Зокрема, серед основних завдань пілотного проекту зазначене «…забезпечення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування інформаційно-аналітичними матеріалами щодо розвитку земельних відносин». Проте, запропонований механізм інформаційної взаємодії включає лише органи державної виконавчої влади – Держгеокадастру, Мінюсту, Держстату, Державної фіскальної служби, Державної судової адміністрації та ін. «Водночас, питання щодо інформаційної взаємодії з органами місцевого самоврядування не врегульовано», – зазначив Олександр Слобожан.
Ще одне зауваження АМУ до проекту постанови Кабміну стосувалося спроби прирівняти об’єднані територіальні громади до населених пунктів, що не відповідає чинному законодавству (стаття 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
З урахуванням цих та інших зауважень, зокрема, Міністерства юстиції України, АМУ наполягала на необхідності доопрацювання проекту Постанови щодо внутрішнього узгодження і визначення механізму збирання, передачі інформації. «Асоціація міст України наполягає на доопрацювання проекту постанови, з врахуванням позиції органів місцевого самоврядування. Земельні ресурси мають особливе значення в процесі реформи децентралізації та зміцнення ресурсного потенціалу громад», – підкреслив Олександр Слобожан.
З урахуванням численних зауважень (зокрема, АМУ та Мінюсту), проект постанови було знято з розгляду для подальшого доопрацювання з метою врахування інтересів органів місцевого самоврядування у сфері земельних відносин.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)