15 / Вересень, 2020
15–17 вересня 2020 року проходить онлайн конференція «Соціальні послуги для сімей з дітьми у громадах». Організатор заходу - Представництво Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Посольства Німеччини та Німецького банку розвитку, у партнерстві з Міністерством соціальної політики України та Офісом Ради Європи в Україні.
Учасники: Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України, Сергій Шаршов, Генеральний директор Директорату з питань місцевого самоврядування, територіальної організації влади та адміністративно-територіального устрою, Лотта Сильвандер, Голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Ян Маловскі, представник Ради Європи, Катерина Петрина, Старший спеціаліст з питань соціального захисту Світового Банку, міжнародні експерти, представники місцевого самоврядування та громадських організацій.
Від Асоціації міст України у заході взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
У вітальному слові О.Слобожан сказав, що Асоціація міст України, яка представляє інтереси понад 900 громад, вже багато років є надійним партером Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Він акцентував увагу на Всесвітній ініціативі Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) «Громада, дружня до дітей та молоді», яка передбачає створення в містах, селищах, селах середовища для розвитку дітей та молоді, зокрема захисту їхніх прав та забезпечення доступності.
Асоціація міст України розробила проєкт законодавчих змін і сподівається, що Бюджеиний кодекс України передбачатиме забезпечення додаткових надходжень до бюджетів територіальних громад, які приєдналися до міжнародної ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді. Адже це сприятиме розвитку послуг для дітей і молоді, створенню умов для забезпечення їх безпеки, благополуччя, розвитку та реалізації їхніх можливостей, підтримки батьків, які виховують дітей та створення доступного середовища в громадах, - сказав О.Слобожан
Також він підкреслив, що є дві форми прийняття управлінських рішень: децентралізація і централізація. АМУ наголошує: країна стає сильнішою, коли стають сильнішими громади. А це можливе лише при децентралізації!
Учасники зустрічі обговорили такі питання:
оцінка потреб мешканців громади у соціальних послугах;
планування і бюджетування соціальних послуг;
міжсекторальна взаємодія, яка буде працювати роками і не буде залежати від особистих зв'язків між відділами/установами;
інноваційні рішення у наданні соціальних послуг.

Нагадаємо, АМУ активно долучається до реалізації глобальних ініціатив щодо поліпшення умов та якості життя для дітей і молоді в громадах. Так, 24 вересня 2018 року Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг та впровадження децентралізаційної реформи. Окрім того, АМУ бере активну участь у міжнародних конференціях, щорічних зборах щодо ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» в якості партнера та посердника для громад, що зацікавлені у набутті цього статусу та розвитку відповідних проєктів.
У рамках Проєкту ПУЛЬС, Асоціація міст України у 2018 році провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини», який допоміг зібрати кращі ідеї та практики зі створення комфортного для дітей середовища та видала тематичну добірку кращих практик та ідей. Минулого року в рамках Проєкту ПУЛЬС АМУ видала тематичну збірку історій успіхів, що показують вплив децентралізації на життя дітей молоді в громадах.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)