12 / Лютий, 2019
7-8 лютого 2019 у м. Яремче пройшло засідання Секції з питань земельних ресурсів та комунального майна.
У роботі Секції взяли участь 38 учасників з 27 міст 10 областей України (керівники структурних підрозділів міських рад з питань земельних ресурсів, містобудування та комунального майна), а також начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Т.Шпак, керівник відділу Держгеокадастру в м. Яремчі Р.Гаєвий, заступник Яремчанського міського голови Т.Климюк, начальник відділу земельних ресурсів виконавчого комітету Яремчанської міської ради О.Тимочко та депутат Яремчанської міської ради М.Ланіна.
Аналітик проекту ПУЛЬС Тетяна Медвецька ознайомила учасників з новинками законодавства у земельній сфері, містобудуванні та комунальному майні. Особливу увагу було привернуто до розширення повноважень органів місцевого самоврядування в управлінні земельними ресурсами. Відублося обговорення законів №2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та  №2628-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів», які розроблялися за участі ПУЛЬСу та ін.
Після обговорення законодавчих змін учасники заходу сформували пропозиції до законодавства, які враховують потреби і проблеми органів місцевого самоврядування у земельній, містобудівній та комунальній сферах. Серед найбільш актуальних:
 
  1. Відсутність ресурсів (земельних ділянок комунальної власності) для безкоштовної передачі громадянам, в тому числі учасникам антитерористичної операції та іншим соціально вразливим верствам населення. Обов’язковість передачі земельних ресурсів громадянам визначено законами. На рівні держави відсутній облік громадян, які скористалися своїм правом на безкоштовну приватизацію земельних ділянок державної або комунальної власності. Вирішили: ініціювати розширення можливості Єдиного реєстру речових прав шляхом внесення до нього додаткової інформації про підстави набуття права власності на земельну ділянку (безоплатна приватизація, купівля-продаж тощо); надати доступ органам місцевого самоврядування для внесення таких відомостей та отримання відповідної інформації з метою перевірки громадян на використання свого речового права.
  2. Невідповідність термінів приватизації комунального майна відповідно до Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» термінам оприлюднення проектів рішень органів місцевого самоврядування відповідно до Закон України «Про публічну інформацію». Вирішили: ініціювати зміни до Закону України «Про публічну інформацію», скоротивши терміни оприлюднення проектів рішень що стосуються приватизації комунального майна.
  3. Введення в дію нової загальнонаціональної нормативної грошової оцінки з 1 січня 2019 року призвело до зниження надходжень до окремих місцевих бюджетів від плати за землю. Вирішили: провести аналіз таких випадків за участі всіх регіональних відділень АМУ; провести робочу нараду з представниками Держгеокадастру та головним розробником цієї оцінки – ДП «Науково-дослідним та проектним інститутом землеустрою»; напрацювати механізми запобігання втрат місцевих бюджетів; провести роз’яснення для органів місцевого самоврядування.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)