29 / Січень, 2021
28 січня в онлайн форматі відбулася щорічна координаційна зустріч партнерів ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді». Асоціацію міст України, яка є ключовим партнером ЮНІСЕФ та Уряду у залученні органів місцевого самоврядування до ініціативи, на заході представляв аналітик з питань соціального захисту Назар Миколюк.
На зустрічі партнери обговорили успіхи ініціативи у 2020 році та плани її розвитку у 2021 році. ЮНІСЕФ зазначив, що ключовими напрямками розвитку ініціативи у 2021 році стануть відзначення громад статусом «Громада, дружня до дітей та молоді», співпраця з бізнесом, посилення роботи з молоддю та налагодження комунікацій. Як зазначила Наталія Бородчук, керівниця проєктів із соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні, в ініціативі вже беруть участь 34 територіальні громади.
Під час обговорення Назар Миколюк зазначив, що надзвичайно важливим у 2021 році є запровадження державної підтримки громад, які знаходяться в ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді». Таку державну підтримку АМУ лобіювала в Парламенті при прийнятті Державного бюджету України на 2021 рік та відповідних змін до Бюджетного кодексу України. Так, небайдужі до розвитку дітей та молоді народні депутати зареєстрували правки, розроблені АМУ, які передбачали фінансову підтримку територіальних громад, що долучилися до ініціативи ЮНІСЕФ, шляхом збільшення частки зарахування податку на доходи фізичних осіб до їх бюджетів.
За результатами обговорення ЮНІСЕФ та Мінсоцполітики підтримали важливість запровадження державної підтримки територіальних громад в ініціативі «Громада, дружня до дітей та молоді» та домовилися спільно з партнерами адвокувати прийняття необхідних законодавчих змін.
 
Нагадаємо, АМУ активно долучається до реалізації глобальних ініціатив щодо поліпшення умов та якості життя для дітей і молоді в громадах. Так, 28 вересня 2018 року Голова АМУ Віталій Кличко та Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Джама Гулейд підписали Меморандум про наміри та взаємодію між АМУ та ЮНІСЕФ щодо співробітництва у сфері захисту прав дітей, надання соціальних послуг та впровадження децентралізаційної реформи. Крім того, АМУ бере активну участь у міжнародних конференціях, щорічних зборах щодо ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» в якості партнера та посердника для громад, що зацікавлені у набутті цього статусу та розвитку відповідних проєктів.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)