25 / Березень, 2019
24 березня за участі Асоціації міст України відбулося обговорення на тему «Молодь в умовах децентралізації», організоване Національною спілкою «Національна молодіжна рада України». Під час заходу розглянуті можливості для молоді в процесі децентралізації та виклики з якими стикаються молоді люди, розвиваючи свої ініціативи на місцевому та регіональному рівні.
В обговоренні взяли участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, аналітик Асоціації міст України з питань соціального захисту Назар Миколюк, делегат Ради Європи в Україні Каріна Радченко, голова Національної молодіжної ради України Андрій Колобов, засновники платформ неформальної освіти Марина Хмара та Євгеній Сапожніков, а також представники молодіжних громадських організацій.
Виконавчий директор Асоціація міст України О.Слобожан  розповів про те, які можливості децентралізація відкриває для молоді на місцевому рівні, а також про діяльність Асоціація міст України щодо посилення ролі молодих людей у громадах. Зокрема, він зупинився на тому, що Асоціація міст України підтримує впровадження всесвітньої ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» та, як і  Національна молодіжна рада України, є підписантом меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді», метою якого є співпраця Уряду, ЮНІСЕФ, Асоціації міст України, Національної молодіжної ради України та інших сторін у забезпеченні співпраці та партнерства у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
О.Слобожан наголосив, що 20 березня Уряд схвалив законопроекти, які передбачають підтримку громад, дружніх до дітей та молоді, зокрема, щодо збільшення частки податку на доходи з фізичних осіб (ПДФО), що зараховується до місцевих бюджетів:
  • на 1 % для територіальних громад, які визнано кандидатами на отримання статусу «Громада, дружня до дітей та молоді» (громади-кандидати);
  • на 3 % для територіальних громад, яким установлено чи підтверджено статус «Громада, дружня до дітей та молоді» (громади, визнані дружніми до дітей та молоді).
Тепер ці законопроекти будуть зареєстровані у Парламенті. АМУ докладатиме зусилля, щоб ці ініціативи знайшли підтримку у Верховній Раді України та були ухвалені.  
Делегат Ради Європи К.Радченко відзначила, що на початку квітня братиме участь у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи у Стразбурзі та обговорила з представниками молодіжних громдських організацій найбільш нагальні проблеми молоді на місцевому рівні та пообіцяла висвітлити їх під час сесії Конгресу. Серед питань піднятих в ході дискусії - гендерна нерівність, проблема внутрішньо переміщенної молоді та недосконалість механізмів впровадження молодіжної політики на місцях.
Голова Національної молодіжної ради України А.Колобов детально розповів про бачення процесу децентралізації в рамках напрацювання Рекомендацій до Стратегії молодіжної політики 2030 від Національної молодіжної ради України.
Учасники зустрічі також обговорили подальші кроки в рамках програми «Громада, дружня до дітей та молоді».
  
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)