22 / Травень, 2019
Сьогодні  запрацювала перша електронна взаємодія, реалізована в межах національної системи електронної взаємодії «Трембіта». Між Національною службою здоров’я України (НСЗУ) та Державною службою України з питань лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужба) відтепер відбуватиметься автоматичний обмін даними. Планується, що саме завдяки "Трембіті" щомісяця відбуватиметься більше мільйона перевірок даних.
Електронна взаємодія впроваджена для ефективної реалізації Урядової програми реімбурсації «Доступні ліки», яка передбачає цілковите або часткове відшкодування з держбюджету вартості лікарських засобів для пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом II типу.
«Трембіта» -  основа електронного урядування, яка забезпечує глобальний реінжиніринг процесів державного управління. Головна мета - оптимізація процесів та їх прозорість. Людина не залучається до процесу обміну даними, система робить це сама. Це не лише пришвидчує процес, а й зводить до нуля механічні помилкита нівелює корупційні прояви.
Першу угоду про підключення до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта» укладено між Державним агентством з питань електронного урядування України та Міністерством фінансів України.
Надалі аналогічні угоди будуть укладені Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, Міністерством юстиції та Міністерством внутрішніх справ та іншими відомствами та установами.
Наприкінці 2018 року отримано Експертний висновок Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації на захищений компонент системи взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів «Трембіта». Це свідчить про те, що система відповідає вимогам нормативних документів із технічного захисту інформації.
Більше про "Трембіту" за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)