22 / Березень, 2024

19 березня 2024 року на Європейському Саміті міст та регіонів у м. Монс (Бельгія) Голова Інгульської сільської територіальної громади – член Асоціації міст України Алла Миронова отримала Спеціальну відзнаку  Премію імені Павла Адамовича, мера Гданська. 

Даріо Нарделла висловив солідарність журі Премії імені Павла Адамовича і підтримку головам українських громад: «Цією спеціальною відзнакою ми хотіли відмітити мужність голів українських громад, які працюють для своїх жителів, захищають свої громади в найважчих із можливих умовах, в умовах війни».

На церемонії вручення також виступили:

Віра Йоурова, віце-президентка Європейської комісії з цінностей і прозорості,

Васко Алвес Кордейро, президент Європейського комітету регіонів,

Александра Дулькевич, мер Гданська, голова робочої групи Європейського комітету регіонів по Україні.

Віра Йоурова висловила своє захоплення Аллою Мироновою та всіма українськими головами громад: «Ваша надзвичайна мужність і відданість своєму народові викликає захоплення в ці важкі часи. Кожен з українських голів та мешканців заслуговує на те, щоб бути згаданим тут, тому що ви всі – герої».

Васко Алвес Кордейро зазначив: «Мужність українського народу заслуговує на всі нагороди світу, проте їхня єдина мета – це мир. Чи то викрадені російськими військами, чи то борючись кожного дня усіма наявними силами і засобами, всі українські мери заслуговують на нашу вдячність».

Александра Дулькевич зауважила, що Алла Миронова є прикладом для європейських мерів: «Ми хочемо віддати шану тим головам українських громад, які на місцях захищають своїх мешканців. Пані Миронова є прикладом творіння добра і надії в ситуаціях, які здаються безнадійними».

Алла Миронова подякувала журі Премії за високу честь, підкресливши, що в час, коли Україна відбивається від російської агресії, коли кожного дня місцева влада та мешканці стикаються з обстрілами та смертями, коли українці борються за ті цінності, за які боровся Павло Адамович, а саме свободу, демократію, толерантність, єднання та солідарність, ця відзнака є не лише особистою честю, а й визнанням того, що Україна на правильному шляху.

Премію засновано Європейським комітетом регіонів у співпраці з містом Гданськ та Міжнародною мережею міст-притулків (ICORN) для популяризації спадщини Павла Адамовича, мера Гданська, який у 2019 році загинув від смертельного поранення.

У 2023 році за поданням Асоціації міст України та Ради європейських муніципалітетів і регіонів спеціальну відзнаку отримав Олександр Бабич, мер українського міста Гола Пристань, який із березня 2022 року перебуває в російському полоні, як і четверо інших очільників українських громад.

Під час Європейського саміту регіонів і міст Алла Миронова також мала можливість зустрітись з латвійською делегацією в Європейському комітеті регіонів.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)