01 / Квітень, 2025

Відзнаку за вагомий внесок у впровадженні Проєкту отримала Асоціація міст України на підсумковій конференції Проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), яка відбулася 24-25 березня у Києві.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, висловив вдячність донорам, виконавцям та учасникам Проєкту: Уряду Німеччини та компанії GIZ і ПРООН в Україні за фінансування та сприяння швидкому відновленню українських муніципалітетів, мерам і місцевим командам за щоденну важливу працю на благо громад. Він окремо акцентував увагу на важливості реалізації Проєкту.

«Кожен муніципалітет пройшов шлях втілення ініціатив, який дав громадам нові можливості для розвитку підприємництва та безцінний досвід. Адже в громадах не тільки збудовані нові обʼєкти, але й  налагоджені тісніші зв’язки між бізнесом, владою та громадськістю, що сприятиме відновленню та розвитку територіальних громад в майбутньому. Напрацьовані в Проєкті готові інструменти для економічного відновлення громад міститься у електронному виданні «Алгоритми реалізації проєктів швидкого економічного відновлення: досвід 12 українських муніципалітетів». Тепер ці важливі напрацювання Асоціація міст України буде реплікувати для інших громад», – наголосив Олександр Слобожан.

Проєкт, партнером якого є Асоціація міст України, спрямований на реалізацію місцевих ініціатив з відновлення або створення інфраструктури, необхідної для функціонування бізнесу в містах Вінниця, Житомир, Звягель, Івано-Франківськ, Лозова, Луцьк, Рівне, Стрий, Сміла, Тернопіль, Хмельницький і Чернігів.

Участь у Конференції взяли представники 12 цільових муніципалітетів, які втілювали місцеві проєктні ініціативи в межах SRER, а також посольства Федеративної Республіки Німеччина, GIZ, ПРООН в Україні, бізнес-школи Smart People, Асоціації міст України.

Під час заходу представники громад презентували результати втілення місцевих ініціатив в межах Проєкту.

Максим Мартьянов, директор департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради, презентував результати втілення місцевої ініціативи «Інноваційно-технологічний парк Кристал – простір для створення і реалізації нових бізнес-проєктів та впровадження інновацій задля відбудови України». Філософія проєкту спрямована на розвиток економіки та інновацій, впровадження яких матиме позитивний вплив на загальний добробут жителів громади.

Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради, розповів про ініціативу «Лабораторія підприємництва», а саме про створення в місті виробничої майстерні та коворкінгу, де можна набути практичних навичок і досвіду, а також налагодити зв’язки у професійному колі спілкування.

Тетяна Кравчук, начальниця управління у справах сім'ї, молоді, фізичної культури та спорту Звягельської міської ради, поінформувала про створення сучасного центру розвитку бізнесу та креативних інновацій, який сприятиме посиленню діалогу між владою, підприємцями та громадою.

Галина Овенко, начальниця відділу залучення та супроводу інвестиційних проєктів Департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв`язків, туризму і промоцій міста Івано-Франківської міської ради, представила результати втілення місцевої ініціативи «Створення інфраструктури для бізнесу, що постраждав від війни».

Борис Смаль, директор департаменту економічної політики Луцької міської ради, повідомив про етапи розбудови та організації багатофункціонального простору для бізнесу, який має стати платформою для комунікації місцевого та релокованого бізнесу, партнерами і владою, а також сприятиме стимулюванню створення нових робочих місць й збільшуватиме податкові надходження до місцевих бюджетів.

Сергій Гранкін, начальник управління економіки Лозівської міської ради, представив результати реконструкції напірного колектору від КНС-4 до очисних споруд.

Ольга Гусейнова, керівниця проєкту в місті Рівне, презентувала результати зі створення муніципального бізнес-коворкінгу, робота якого спрямована на проведення переговорів, онлайн зустрічей та отримання консультацій. Простір може стати офісом для новостворених, релокованих чи ветеранських бізнесів, а також для стартапів, інноваційних компаній тощо. 
Крім цього, тут передбачене облаштування відділення ЦНАПу, центру енергоефективності та виставкових майданчиків #ПідтримуйРівненське для популяризації продовольчої та непродовольчої продукції.

Євген Матвєєнко, головний спеціаліст відділу муніципального співробітництва та проєктної діяльності Смілянської міської ради, розповів про реалізацію проєкту, завдяки якому вдалось забезпечити водопостачанням промислову зону міста.

Андрій Стасів, заступник Стрийського міського голови, поінформував про результати втілення місцевої ініціативи «Бойківський бізнес-центр», який передбачає організацію сучасної бізнес-інфраструктури із можливістю надання супутніх сервісів і послуг.

Тетяна Корчак, начальниця управління економіки, промисловості та праці Тернопільської міської ради, представила місцеву ініціативу «Підприємцем бути легко», результатом втілення якої став запуск відкритого громадського простору «Open SpaceTernopil».

Наталія Вітковська, начальниця управління житлової політики і майна Хмельницької міської ради, презентувала результати втілення проєкту – «Формування інноваційного бізнес-середовища шляхом проведення капітального ремонту, розкриття потенціалу та осучаснення застарілого торговельного центру». Роботи були спрямовані на організацію комфортного ділового та/або виробничого середовища з усіма необхідними умовами для розвитку місцевого та переміщеного малого бізнесу, створення нових робочих місць, а також додаткових можливостей для відпочинку.

Наталія Музиченко, заступниця директора КП «Чернігівводоканал» повідомила про результати реконструкція місцевого водопроводу в одному з районів міста.

Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaftfür Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, ПРООН або інших агенцій ООН.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)