06 / Жовтень, 2023

25-29 вересня 2023 року представники Слобожанської селищної територіальної громади Харківської області відвідали шведський муніципалітет Веннес з навчальним візитом. Візит був організований Асоціацією міст України (АМУ) та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

До складу делегації Слобожанської громади ввійшли:

Дмитро Діхтяр, Селищний голова,

Вікторія Попова, начальник відділу економічного та інвестиційного розвитку,

Тетяна Колобова, спеціаліст з економічного та інвестиційного розвитку.

Навчальний візит став продовженням двосторонніх перемовин, які відбулися напередодні між представниками муніципалітетів Слобожанське-Веннес.

Метою візиту став обмін досвідом між українським та шведським муніципалітетами за напрямками: комунальне господарство, екологія та поводження з ТПВ, охорона здоров'я та соціальний захист, освіта, місцевий економічний розвиток та інші.

Попередньо, у червні поточного року, на Конференціі партнерства в м. Стокгольм було підписано протокол про наміри щодо співпраці між муніципалітетами  Слобожанське та Веннес, де серед пріоритетних напрямків співробітництва визначено ефективне управління відходами.

Розпочався візит представників Слобожанської громади із зустрічі з Кароліною Йоханссон, головою муніципалітету Веннес, її заступником Генріком Естремом та фахівцями муніципалітету.

  

Під час зустрічі сторони презентували свої громади і обговорили можливі напрямки подальшої співпраці.

У ході візиту українська сторона відвідала центр переробки відходів Starrberget, де дізнались про шведську модель поводження з ТПВ, та Центр повернення Returcentrum із презентацією ініціативи щодо циркулярної економіки та ринку праці Швеції, а також познайомилася з роботою Kaj Johanssons Åkeri AB - потужної місцевої транспортної, екологічної та будівельної компанії.

Представники Слобожанської громади також побували в Адміністрації охорони здоров'я та медичного обслуговування, що опікується літніми людьми, у старшій загальноосвітній школі, а також у Департаменті захисту прав дітей та освіти, дізнавшись про шведську систему дошкільного і шкільного навчання.

Дмитро Діхтяр зазначив, що навчальний візит допоміг зробити співпрацю між муніципалітетами  Слобожанське та Веннес більш продуктивною, зблизити громади в питаннях законодавства, культури, звичаїв, побудованих системах соціальної інфраструктури і комунального господарства.

За результатами візиту досягнуті домовленості щодо подальших кроків у розробці спільного проєкту у сфері поводження з побутовими відходами.

«Від імені Слобожанської громади хочу висловити вдячність керівникам і фахівцям муніципалітету Веннес за насичену програму та щиру зацікавленість проблемами і викликами, з якими наразі стикається наша громада. А також усім організаторам навчального візиту за надану змогу взяти участь у проєкті зі сталої розбудови не лише нашої громади, а й всієї України», - наголосив Дмитро Діхтяр.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)