01 / Травень, 2023

28 квітня відбувся Діалоговий захід з питань відкритого урядування, організований Асоціацією міст України у межах Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Захід об’єднав близько 200 учасників, серед яких представники органів місцевого самоврядування: заступники сільських, селищних, міських голів, керівники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад; представники громадських організацій: Асоціація відкритих даних, Благодійний фонд "Стабілізейшен суппорт сервісез", «Аналітичний центр розвитку міста „ЗЕОН“; представники військових адміністрацій населених пунктів.

Учасники заходу проаналізували та обговорили пропозиції щодо розв’язання проблемних питань відкритого урядування в умовах правового режиму воєнного стану.

Наталія Окша, заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів України наголосила на взаємодії органів влади з громадськістю в умовах воєнного стану.

Михайло Корнєєв, керівник експертної групи з відкритих даних Міністерства цифрової трансформації України та Наталя Чорногуб, керівниця Асоціації відкритих даних проінформували щодо відкритих даних в умовах воєнного стану.

Тетяна Приходько, аналітикиня Мінцифри обговорила з представниками ОМС тему цифровізації територіальних громад.

Олександр Явтушенко, регіональний координатор Благодійного фонду "Стабілізейшен Суппорт Сервісез" у м. Києві та Київській області поділився досвідом інтеграції внутрішньо переміщених осіб у життя громад.

Роман Лелюк, Директор Департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації, Ігнатій Сергієнко, Медвинський сільський голова, Микола Мокрик, завідувач Здолбунівської бібліотеки-філії для дітей та юнацтва, керівник Громадської організації «Аналітичний центр розвитку міста „ЗЕОН“, співзасновник здолбунівського молодіжного простору “Home’як” презентували впровадження, організацію та роботу відкритих громадських просторів.    

Інна Скляр, експертка з питань відкритого урядування Асоціації міст України, модераторка заходу, підбиваючи підсумки наради, зазначила:

  • робота з відкритими даними в умовах воєнного стану не має припинятися, принцип відкритості не скасовується, але разом з тим посадові особи потребують чітких алгоритмів дій як діяти в умовах військової агресії;
  • формування дорадчих органів з метою залучення до прийняття політик внутрішньо переміщених осіб та інтеграції їх у життя територіальних громад – це дуже важливий інструмент, який серед іншого можна направити на отримання грантової підтримки для громади;
  • цифровізація територіальних громад та впровадження індексу цифровізації – питання, які вже стоять перед територіальними громадами
  • організація відкритих громадських просторів можлива та потрібна не лише у великих містах, а в кожній територіальній громаді. Кожен такий простір буде мати свої особливості, але разом з тим є й загальні принципи щодо максимального залучення громадськості та якісного наповнення простору.

За результатами даного заходу буде доопрацьовано методичні матеріали та направлено звернення до Мінцифри з пропозиціями.

Відео діалогового заходу з питань відкритого урядування можна отримати у Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)