Відбулися загальні збори Херсонського РВ АМУ

04 / Вересень, 2017
     31 серпня у Скадовську відбулися загальні збори Херсонського регіонального відділення Асоціації міст України. Обговорювалися особливості формування місцевих бюджетів на наступний рік, механізми взаємодії державної влади та органів місцевого самоврядування, повноваження громад з управління земельними ресурсами за межами населених пунктів та інші питання.
Керівників територіальних громад Херсонської області-членів АМУ  привітав в он-лайн режимі через скайп-зв’язок Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він розповів про підсумки бюджетних консультацій у Мінфіні щодо проекту Держбюджету-2018 (читати).
Серед проблемних питань формування місцевих бюджетів Олександр Слобожан назвав механізм розподілу додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров'я. «Зараз 16,5 млрд грн передбачено лише для обласних бюджетів. Ми наполягаємо на тому, щоб додаткова дотація була розподілена між всіма місцевими бюджетами», – зазначив він. Наголошувалося також на необхідності збільшення медичної та освітньої субвенцій на наступний рік «Прийнято рішення про підвищенням на 25% зарплати вчителям, і це треба враховувати», – підкреслив Олександр Слобожан.
У ході обговорення керівники територіальниї громад Херсонщини наголосили на проблемах бюджетного процесу. Зокрема, йшлося про розблокування отримання місцевими бюджетами акцизного податку з пального, збільшення субвенції на надання житлових субсидій населенню, списання заборгованості  місцевих бюджетів за середньостроковими позиками та інші проблемні питання. Голова Херсонського РВ АМУ, Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко наголосив на важливості участі громад міст, селищ, сіл та ОТГ у формуванні місцевих бюджетів.
Учасники зборів обговорили також проект закону «Про внесення деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та законам України», що був розроблений Мінрегіоном. Керівники територіальних громад Херсонської області, що є членами АМУ, одноголосно висловили неприйняття запропонованого підходу до взаємодії органів центральної влади та місцевого самоврядування. Свої зауваження та пропозиції вони виклали у зверненні до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана (читати). Керівники територіальних громад Херсонщини вважають доцільним розглянути питання державного контролю за відповідністю рішень органів місцевого самоврядування Конституції та Законам України на XIII Українському муніципальному форумі.
Крім того, під час загальних зборів Херсонського РВ АМУ обговорено питання надання ОТГ повноважень з управління земельними ресурсами за межами населених пунктів. Керівники територіальних громад Херсонщини зазначили, що обмеження «земельної» юрисдикції органів місцевого самоврядування лише межами населених пунктів серйозно ускладнює розвиток громад, зменшує матеріальну основу місцевого самоврядування.
Після обговорення питань порядку денного, учасники засідання ознайомилися з досвідом Скадовська в сфері муніципального управління, зокрема, у сферу туристичних послуг, організації фестивалів тощо.     
 
   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)