26 / Січень, 2024

23 січня 2024 року відбулась координаційна зустріч щодо реалізаціі Проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) за підтримки Проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі» та фінансується Урядом Німеччини при реалізаціі німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Участь у заході взяли представники:

- ПРООН,

- Асоціації міст України,

-Благодійної організації «Благодійний фонд «Промприлад»,

- Бізнес-школи Smart People,

- 12  муніципалітетів, що реалізують власні ініціативи за підтримки Проєкту.

Мустафа Саіт-Аметов, Керівник Програми з розвитку регіонів UNDP в Україні, розповів про передумови, основну мету та завдання Проєкту. Окремо Мустафа Саіт-Аметов відзначив надійних партнерів Проєкту: Всеукраїнську асоціацію органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Благодійну організацію «Благодійний фонд Промприлад», бізнес-школу Smart People.

«Всі підтримані ініціативи знаходяться на етапі впровадження, всі команди активно працюють над їх реалізацією та орієнтовані на конкретні результати. Завдяки Проєкту та партнерам, що долучилися до його реалізації, муніципалітети отримують не лише фінансування, а й постійну консультаційну підтримку та підвищують рівень власної компетенції та спроможності. Нашою спільною метою є не лише відновлення чи створення важливої для місцевої економіки інфраструктури, а й забезпечення її ефективного функціонування», – підкреслив Мустафа Саіт-Аметов.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, відзначив важливість таких проєктів для громад України, наголосивши на об’єднанні зусиль задля досягнення ефективного результату.

«Цей Проєкт є дуже цінним для муніципалітетів всієї України. Адже після успішного втілення ініціатив ми будемо мати алгоритм дій для реалізації подібних проєктів й будемо реплікувати кращі практики серед громад України. Відтак муніципалітети зможуть ефективно реалізовувати проєктну діяльність та залучати міжнародну технічну допомогу для відновлення і розвитку громад», – наголосив Олександр Слобожан.

Асоціація міст України є одним із партнерів Проєкту, який сприятиме зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Зокрема, Асоціація міст України проведе навчальну програму для розвитку спроможності цільових муніципалітетів щодо реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, надаватиме консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам Проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування) та після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціаціі міст України.

Партнерами Проєкту є також:

- Благодійна організація «Благодійний фонд Промприлад», що сприятиме зміцненню інфраструктури підтримки підприємництв та розвитку спроможності переміщених і місцевих мікро-, малих та середніх підприємства в Україні,

- Бізнес-школа Smart People, що сприятиме посиленню розвитку кластерної економіки в муніципалітетах.

В рамках Проєкту було відібрано та отримують підтримку 12 муніципалітетів:

Вінницька міська територіальна громада,

Житомирська міська територіальна громада,

Звягельська міська територіальна громада (Житомирська область),

Івано-Франківська міська територіальна громада,

Лозівська міська територіальна громада (Харківська область),

Луцька міська територіальна громада,

Рівненська міська територіальна громада,

Смілянська міська територіальна громада (Черкаська область),

Стрийська міська територіальна громада (Львівська область),

Тернопільська міська територіальна громада,

Хмельницька міська територіальна громада,

Чернігівська міська територіальна громада.

 

Десять громад в рамках Проєкту створять інфраструктуру для бізнесу (бізнес-коворкінги, інноваційно-технологічний парк та ін.), а два муніципалітети – відновлять економічну інфраструктуру, а саме водопостачання у місцеві  промислові зони (у яких сконцентровано малий та середній бізнес).

Проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER) реалізується ПРООН за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA «Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі», який фінансується Урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Проєкт  спрямований на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання громад України, зокрема ціллю є допомогти муніципалітетам швидко відновити інфраструктуру, яка зазнала пошкоджень внаслідок ракетних ударів країни-агресора,  розширити можливості малого і середнього бізнесу, а також  підвищити конкурентоспроможність та стійкість українських малих і середніх підприємств, особливо з огляду на вступ України до ЄС.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)