28 / Квітень, 2025

23 квітня 2025 року відбувся черговий вебінар безкоштовної навчальної програми з питань стратегічного планування відновлення, що проводить Асоціація міст України.

Над темою «Оцінка ресурсного потенціалу територіальної громади й визначення пріоритетів для відновлення» працювали представники понад 300  муніципалітетів.

Учасники програми отримали практичні знання з таких тем:

- види ресурсів та методи оцінки ресурсного потенціалу громади;

- визначення пріоритетів для відновлення;

- планування і фінансування відновлення;

- механізми залучення та активної участі мешканців громади, представників місцевого бізнесу до обговорення, планування та прийняття рішень.

Вікторія Коваленко, експертка з питань відновлення Муніципального центру відновлення в Асоціації міст України, розповіла учасникам про наявні методи та інструменти оцінки ресурсного потенціалу, які допомагають ідентифікувати громадам свої сильні та слабкі сторони, визначати ключові переваги та проблеми громади, а також пріоритетні напрямки відновлення та розвитку громади.

Володимир Мягкоход, експерт з організаційних засад місцевого самоврядування Аналітичного центру Асоціації міст України, ознайомив учасників з можливими шляхами залучення громадськості для оцінки ресурсного потенціалу громади, умовами ефективної співпраці та механізмами мотивації громадськості, а також окремо закцентував увагу на інструментах участі громадськості.

Окремо піднімались питання оцінки ресурсного потенціалу громад, які знаходяться в зоні активних бойових дій та залучення громадськості в таких громадах.

Спікери відмітили, що громадам, які знаходяться в зоні активних бойових дій, необхідно звернути увагу на:

- безпечне дистанційне збирання інформації;

- швидку оцінку через адаптовану модель SWOT або PESTLE;

- експрес-картування ресурсів;

- ідентифікацію людського капіталу;

- використання підтримки партнерів;

- динамічний моніторинг.

Матеріали вебінару будуть надіслані на офіційні електронні адреси членам Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)