01 / Травень, 2024

30 квітня 2024 року Уряд прийняв постанову № 484​ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», якою:
- додатки 48 - 53 і 55 викладено у новій редакції, чим підвищено розміри посадових окладів посадовим особам місцевого самоврядування - мінімальний розмір посадового окладу спеціаліста встановлено на рівні 7100 гривень, інші посадові оклади підвищено на 35%;
- врегульовано питання строку (моменту) встановлення надбавки за вислугу років посадовим особам місцевого самоврядування у разі зміни її розміру. 

Ці зміни спрямовані на усунення диспропорцій посадових окладів посадових осіб місцевого самоврядування порівняно з посадовими окладами державних службовців та мінімальною заробітною платою, про що зазначала Асоціація міст України.

Востаннє такі зміни проводили 3 серпня 2021 року. 

Асоціація міст України підтримала проєкт цієї постанови із застереженням щодо невідповідності рівню мінімальної заробітної плати з 01.04.2024.

Крім вказаних змін,  постановою «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268» рекомендовано органам місцевого самоврядування на час воєнного стану здійснювати преміювання посадових осіб органів місцевого самоврядування в розмірі, що не перевищує 100 відсотків посадового окладу, та рекомендовано керівникам органів місцевого самоврядування здійснювати виконання зазначеної постанови виключно у межах фондів заробітної плати, передбачених у кошторисах відповідних органів.

Звертаємо увагу, що положення щодо преміювання у постанові Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 не змінювалися.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)