26 / Квітень, 2024

Асоціація міст України надала Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування пропозиції до законопроєкту №11054 про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з тим, щоб були забезпечені гідні умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування.

Асоціація міст України пропонує запровадити механізм гарантування прав службовців місцевого самоврядування, задекларованих проєктом. Таким механізмом може бути, наприклад, застосування коефіцієнту автоматичного перерахунку всіх посадових окладів, що визначається як частка (результат) від ділення розміру мінімальної заробітної плати, встановленого на відповідний місяць, на розмір найменшого посадового окладу, визначеного постановою Кабінету Міністрів України для органів місцевого самоврядування територіальних громад.

Законопроєкт пропонує встановити мінімальний розмір посадового окладу посадової особи місцевого самоврядування на рівні не менше мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року.

Чинний Закон України «Про службу в органах місцевого самоврядування» визначає, що умови оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Кабінетом Міністрів України. Ця норма, якою повноваження щодо оплати праці були відібрані у місцевого самоврядування і передані до Уряду, визнана неконституційною у  2008 році. Як свідчить багаторічна практика, Уряд переглядає посадові оклади з великими затримками, тому найнижчі посадові оклади є, переважно, меншими від мінімальної заробітної плати. В разі збереження повноважень Уряду визначати умови праці посадових осіб, норми законопроєкту №11054, не діятимуть.

У законопроєкті  №11054 ця проблема не вирішується, тому Асоціація міст України наполягає на врахуванні її пропозицій.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)