Яким чином місцева влада має забезпечити ефективну та прозору роботу з наданою міжнародною допомогою – ділиться досвідом Миколаївська міська рада, яка у серпні 2023 року на основі власного досвіду та за підтримки Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу (European Union Anti-Corruption Initiative EUACI) розробила посібник «Допомога містам:

Ставлення громадян України до ініціативи Уряду щодо вилучення «військового» ПДФО з доходів громад дослідила компанія «Active Group».

За даними дослідження, лише 16.9% громадян згідні забирати «військове» ПДФО у місцевого самоврядування. 

Рівненський апеляційний суд 25 серпня 2023 року відхилив скаргу мера Рівного, Олександра Третяка, щодо рішення суду першої інстанції, яким його було відсторонено від посади за протоколом НАЗК щодо адміністративного правопорушення .

Закон про вирішення питань адміністративно-територіального устрою України: що буде з селищами міського типу, як зміниться обсяг фінансової підтримки для громад через зміну статусу адміністративно-територіальної одиниці, чи варто хвилюватися мешканцям селищ?

28 липня 2023 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» № 8263 .

Закон визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст, районів, їх найменування та перейменування, визначення і зміну адміністративних центрів районів, які раніше регулювалися ще радянським актом 1981 року.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)