Вебінар, участь у якому взяли понад 300 представників органів місцевого самоврядування, на тему: «Управління змінами в сучасних умовах: стратегія та стиль керівництва» провела 31 січня 2025 року Асоціація міст України в межах спільного Проєкту GIZ та ПРООН за фінансування Уряду Німеччини.
Світлана Москаленко, експертка з місцевого самоврядування, завідувачка відділу методології навчання і наукових досліджень Вищої школи публічного управління, розповіла про управління розвитком і особливості організаційних змін, зокрема про інтегральний характер управління розвитком та діагностичні ознаки, що свідчать про необхідність змін. Вона поділилась особливостями управління змінами на різних етапах життєвого циклу організації: моделі, теорії та рекомендації, звернула особливу увагу на опір змінам, озвучила їх основні причини та ознаки, а також презентувала механізми адаптивного управління змінами з урахуванням можливих сил опору та етапи їхнього подолання.
Експертка підкреслила, що не існує уніфікованої формули успішних змін, бо кожна організація унікальна, однак вплив на зміни в організації мають не лише внутрішні, а й зовнішні процеси.
Модератор заходу – Тетяна Мельник, експертка з впровадження навчальної програми з розбудови потенціалу (CBP), експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України.
Захід є частиною Навчальної програми з розвитку спроможності представників органів місцевого самоврядування і комунальних підприємств для управління стійкими результатами та посилення місцевого потенціалу, спрямованого на економічне відновлення, яку розробила Асоціація міст України.
Вебінар відбувся в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів (SRER)», який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні та партнером якого є Асоціація міст України.
Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується Урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für InternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH.
Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди Уряду Німеччини, GIZ, ПРООН або інших агенцій ООН.