Україна отримала офіційний статус кандидата у члени Європейського Союзу. Дякуємо партнерам за підтримку!

24 / Червень, 2022
23 червня глави держав та урядів Європейського Союзу на саміті в Брюсселі ухвалили рішення надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС.
Асоціація міст України вітає таке рішення і висловлює вдячність за підтримку Раді європейських муніципалітетів і регіонів, Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, партнерським асоціаціям місцевого самоврядування та усім, хто підтримав надання Україні статусу кандидата у члени ЄС!

Нагадаємо, АМУ для підтримки надання Україні статусу кандидата у члени ЄС з боку європейського політикуму на усіх рівнях звернулася до місцевого самоврядування всіх країн-членів ЄС, співпрацювала з  партнерськими асоціаціями місцевого самоврядування та їх об’єднаннями, з дипломатичними місіями країн Євросоюзу.  2 червня 2022 року АМУ провела міжнародний форум «reVIVEd communites - revVIVEd Ukraine» за участі високих представників ЄС, політиків, дипломатів, місцевих лідерів.

Рішення лідерів ЄС було схвалено на основі рекомендації Європейської комісії від 17 червня. У відповідному Висновку Єврокомісії щодо України, зокрема, йдеться й про децентралізацію – визнається, що це одна  з найефективніших та найуспішніших реформ у нашій країні. Також наголошується на важливості утворення 1470 громад (замість 10 тис.), спроможних ефективно працювати та надавати якісні послуги. Окрема увага приділена фіскальній децентралізації (включаючи 64% ПДФО до бюджетів муніципалітетів), яка покликана забезпечити ресурси для виконання нових завдань місцевого самоврядування, передачі власності та прав управляти землею, а також секторальним реформам.

 

«Так, нам ще багато чого треба зробити на шляху до європейської родини. Але, я впевнений - Україна зробить все необхідне, виконає всі умови і ухвалить необхідні закони. Бо інакше - у нашої держави немає майбутнього. А саме за нього гинуть наші найкращі захисники. Тому Україна впорається! І стане успішною і сильною європейською державою, - написав у своєму телеграм каналі Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)