05 / Листопад, 2019
01 листопада 2019 року у м.Запоріжжя відбулася стратегічна сесія «Спільними зусиллями» на тему «Функціонування територіальних громад Запорізької області - членів Асоціації міст України в умовах децентралізації влади». Захід організовано в рамках реалізації проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується Асоціацією міст України спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), .
Участь у заході взяли міські, селищні, сільські голови, які входять до складу Запорізького регіонального відділення АМУ. Головував на засіданні Голова Запоріького РВ АМУ, Запорізький міський голова В.Буряк. Виконавчу дирекцію представляли Директор Проєкту ПУЛЬС І.Парасюк, експерт з місцевого економічного розвитку АМУ Д.Серебрянська.
Учасники обговорили важливі питання, які стосуються особливостей формування місцевих бюджетів на 2020 рік; завершення реформи децентралізації та законодавчих аспектів адміністративно-територіального устрою Запорізької області,
Під час заходу було презентовано посібник АМУ «Моделі місцевого економічного розвитку: успішні практики», підготовленого в рамках реалізації ініціативи АМУ «Інкубатор спроможних громад». З доповіддю про посібник виступили: І.Парасюк, Д.Серебрянська, Л.Оленковська (консультант з питань МЕР в Одеській, Херсонській, Миколаївській, Запорізькій, Кіровоградській областях), Г.Васильченко. З презентацією можна ознайомитися тут
В рамках проєкту ПУЛЬС, Асоціація міст України вперше в Україні запустила ініціативу «Інкубатор спроможних громад», яка націлена на системний супровід роботи органів місцевого самоврядування об'єднаних територіальних громад, відібраних на конкурсній основі, у процесі формування стратегічного бачення їх розвитку та реалізації поставлених цілей.
У посібнику «Моделі місцевого економічного розвитку: успішні практики» читачі зможуть ознайомитися із успішними кейсами 12 ОТГ у формі розроблених моделей місцевого економічного розвитку. Кожна така модель сформована із особливостями функціонування окремої громади та включає опис конкурентних переваг, навколо яких органи місцевого самоврядування сформували сприятливе середовище для отримання максимального соціально-економічного ефекту. А також відображено результати, які на сьогодні громади отримали, завдяки злагодженій та комплексній роботі.
ОТГ, які увішли до посібника:
  1. Біловодська селищна об’єднана територіальна громада (Луганська область)
  2. Брошнів-Осадська селищна об’єднана територіальна громада (Івано-Франківська область)
  3. Ланчинська селищна об’єднана територіальна громада (Івано-франківська область)
  4. Мереф‘янська міська об‘єднана територіальна громада (Харківська область)
  5. Тячівська міська об’єднана територіальна громада (Закарпатська область)
  6. Піщанська сільська об’єднана  територіальна громада (Полтавська область)
  7. Узинська міська об’єднана територіальна громада (Київська область)
  8. Каланчацька селищна об’єднана територіальна громада (Херсонська область)
  9. Помічнянська міська об’єднана територіальна громада (Кіровоградська область)
  10. Лановецька міська об’єднана територіальна громада (Тернопільська область)
  11. Сатанівська селищна об’єднана територіальна громада (Хмельницька область)
  12. Крупецька сільська об’єднана територіальна громада (Рівненська область)
Матеріал буде цікавим для органів місцевого самоврядування, експертного середовища, громадськості, науковців. 
Асоціація міст України на цьому не планує зупинятися і надалі працюватиме над втіленням актуальних та потрібних ініціатив для сприяння місцевому самоврядуванню економічно процвітати та ставати успішнішими.
З посібником «Моделі місцевого економічного розвитку: успішні практики» можна ознайомитися тут.
     

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)