29 / Березень, 2018
29 березня у Верховній Раді розпочав роботу дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Адміністративні послуги». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь представники громад-членів Асоціації міст України, які займаються питаннями адміністративних послуг.
З вітальним словом до учасників звернулися Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Керівник управління по зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко.
Модератором заходу виступає директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи Володимир Мягкоход.
Представники Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України ознайомлять учасників заходу з законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Доктор юридичних наук Олег Муза представить нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування. Експерти інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію» проведуть для учасників навчальний блок під назвою «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив».
Далі у програмі практикуму — круглий стіл з питань адміністративних послуг за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерства юстиції, Київської міської державної адміністрації, Асоціації міст України. У кінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 30 березня, учасники практикуму ознайомляться з роботою Центру надання адміністративних послуг Печерського району Києва.
Нагадаємо, вже третій рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.
Галузь: