19 / Вересень, 2019
19 вересня у Києві відбувся підсумковий захід із впровадження проєкту «Сприяння стратегічному розвитку територіальних громад малих міст», що реалізується Асоціацією міст України спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) та фінансується Урядом Федеративної республіки Німеччини і Європейським Союзом.
Учасники: міські голови та спеціалісти органів місцевого самоврядування, які майже рік плідно працювали над розробкою стратегій розвитку своїх громад, а також Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Радник з питань децентралізації Представництва ЄС в Україні Бенедикт Германн, Директор Програми «U-Lead з Європою» від GIZ Бастіан Файгель та його заступник Андрій Хорват, координатор проєкту Олександр Голубов, експерт з розроблення законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування АМУ Людмила Даменцова, виконавчі директори регіональних відділень АМУ, а також представники Спілки українських підприємців, експертного та наукового середовища.
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан у вступному слові привітав громади із завершенням розробки стратегій та подякував усім партнерам і експертам, які сприяли реалізації проєкту.
«Сьогодні ми вже маємо розроблені, затверджені на сесіях та роздруковані документи стратегічного розвитку десяти міських територіальних громад. Провідну роль взяли на себе головні посадові особи громад, які залучили велике коло стейхолдерів. Це говорить як про політичну здійсненність цих стратегій, так і про адміністративну. Важливо, щоб це не був просто схвалений документ. Це має бути презентація можливостей розвитку для всієї громади. Одним словом, стратегія має стати путівником для розвитку ОТГ. Тільки за умови політичної консолідації навколо її реалізації, при будь-яких змінах політичної кон’юктури, цей документ буде ефективним».
Радник з питань децентралізації Представництва ЄС в Україні Б.Германн відзначив, що невідомо, як буде йти процес децентралізації навіть при найоптимістичнішому варіанті. Тому найголовніше, щоб представники громад організовано реагували на будь-які зміни і сприяли продовженню децентралізаційних процесів. «Стратегія – це об’єднуючий документ для громади, це спільне бачення розвитку, на який не мають впливати зовнішні фактори. І пам’ятайте, найголовніший ресурс вашої громади – це люди. Саме розвиток людського потенціалу зробить вашу громаду успішною», - додав Б.Германн.
Директор Програми «U-Lead з Європою» від GIZ Б.Файгель привітав усіх та зазначив: «Ми раді, що можемо підтримувати вас у розробці і написанні цих детальних стратегій, які будуть дуже важливими для вас у майбутньому. Стратегія має вас надихати і допомагати приймати важливі для вашої громади рішення. Основне завдання документу не в тому, щоб знайти кошти чи гранти на втілення тих чи інших заходів, а можливість показати шлях, по якому ваша громада рухатиметься до благополуччя. Ми раді, що можемо підтримувати процес децентралізації разом з Асоціацією міст України, оскільки ці зусилля мають бути спільними та посилюватися на національному рівні».
Під час заходу громади-переможці презентували стратегії розвитку міських територій:
• Тростянецька міська ОТГ, Сумська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Коростишівська міська ОТГ, Житомирська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Красилівська міська ОТГ, Хмельницька область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Бучанська міська ОТГ, Київська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Новоселицька міська ОТГ, Чернівецької область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Жашківська міська ОТГ Черкаської область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Ржищівська міська ОТГ, Київська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Верхньодніпровська міська ОТГ, Дніпропетровська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Ічнянська міська ОТГ, Чернігівська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
• Снігурівська міська ОТГ, Миколаївська область (ПРЕЗЕНТАЦІЯ)
Окрім стратегій, учасники розглянули проєкти, реалізація яких запланована відповідно до Плану заходів, та можливі джерела їх фінансування, а також обговорили переваги та недоліки нормативно-правових актів у сфері державного планування.
Наступного дня учасники відвідають місто Буча та оглянуть об’єкти, включені до Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Бучанської міської територіальної громади.
Довідково.На конкурс із розроблення стратегічних документів розвитку для територіальних громад було подано 74 заявки, з яких комісією відібрано 10.
Асоціація міст України забезпечувала надання консультаційних послуг з питань з усіх аспектів стратегічного планування та розвитку громади.
Галузь: