14 / Вересень, 2023

12 вересня 2023 року відбулась панельна дискусія: «Потенціал місцевих податків і зборів: трансформація ролі центральних і місцевих органів влади в податковому адмініструванні, організована програмою «U-LEAD з Європою» .

Відкрили дискусію Бастіан Файгель, Директор Програми «U-LEAD з Європою» та Томаш Остропольський, Перший секретар та спеціаліст з питань децентралізації та секторальних реформ Представництва ЄС в Україні.

Результати опитування, проведеного Асоціацією міст України щодо готовності сільських, селищних, міських громад забезпечувати реалізацію кожного з етапів адміністрування, а також позицію Асоціації міст України щодо необхідності змін в адмініструванні місцевих податків представила Оксана Продан, Радниця Голови Асоціації міст України. 

Серед іншого вона зазначила про необхідність законодавчого врегулювання можливості муніципалітетів наповнювати відповідні реєстри нерухомості та земельних ділянок, отримувати інформацію щодо об’єктів оподаткування та всіх етапів нарахування та сплати місцевих податків.
Звернула увагу Радниця Голови Асоціації міст України на рішення центральних органів, якими нещодавно зменшено надходження до місцевих бюджетів без компенсації з державного бюджету, до прикладу ПКМУ 1147, якою зменшено нормативно-грошову оцінку земельних ділянок чи Закон 3050, яким у громад вилучили більше 13 млрд місцевих бюджетів.
Підсумовуючи, Оксана Продан зазначила, що треба пам’ятати про обов’язок податкових органів забезпечувати адміністрування всіх податків і зборів та про зацікавленість муніципалітетів у максимально ефективному адмініструванні місцевих податків і зборів для забезпечення власних надходжень до місцевих бюджетів і надання якісних послуг мешканцям.

Органи центральної влади під час дискусії представляли:
- Сергій Шаршов
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України,
- Андрій Хомутський
Міністерство фінансів України,
- Олександр Корчевний
- Олександр Шумський
Державна податкова служба України.

Презентовані учасникам були результати дослідницького проекту «U-LEAD з Європою» у співпраці з ГО «Growford Institute»:  діагностика системи місцевого оподаткування.

Модерував дискусію Віталій Пилипів, радник з питань муніципальних фінансів, U-LEAD з Європою.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)