03 / Липень, 2024

02 червня 2024 року відбулася двостороння онлайн-зустріч представників Полянської сільської громади, Закарпатська область, та муніципалітету Пуцонці (Словенія).

До зустрічі долучилися представники Полянської сільської ради, мер муніципалітету Пуцонці та представники Асоціації міст України.

Неля Петрус, в.о. Полянського сільського голови, висловила подяку за організацію зустрічі. Вона також зазначила, що пріоритети у частині реалізації спільних проєктів для української сторони наразі зазнали змін. На сьогодні Полянська громада, як тилова територія, приймає велику кількість внутрішньо переміщених осіб, саме тому тут гостро стоїть питання будівництва нових очисних споруд. Крім того, необхідне обладнання, яке б забезпечувало безперебійне енергопостачання. Насамперед мова йде про сонячні батареї.

Водночас, вона зауважила, що Поляна – туристично розвинений край. На території громади працює 70 санаторіїв, отже, напрацьовано значний досвід з організації лікувально-оздоровчих, готельних, туристичних та розважальних послуг, яким представники української сторони готові поділитися.

Руслан Ребриш, заступник Полянського сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, підтвердив необхідність проведення повної реконструкції очисних споруд, а саме заміну устаткування, яке буде працювати з мінімальними затратами електроенергії. Він висловив сподівання, що словенські партнери допоможуть знайти і залучити кошти глобальних або європейських фінансових фондів для реалізації цього проєкту.

Урош Каменшек, очільник муніципалітету Пуцонці, висловив слова підтримки всьому українському народу та підтвердив бажання продовжувати партнерство з Полянською громадою, наголосивши, що  особисто підніматиме питання допомоги Україні на усіх доступних йому рівнях. Він засвідчив готовність сприяти вирішенню проблем очищення стічних вод та встановлення очисних споруд, адже на території очолюваної ним громади працює завод, який виробляє лінійку таких пристроїв. Продукція підприємства високої якості, має порівняно невисоку вартість, завдяки чому експортується у 60 країн світу.

Крім того, в межах консорціуму в Пуцонці було реалізовано проєкт зі встановлення сонячних панелей. Представники місцевого муніципалітету готові поділитися напрацьованим досвідом щодо підготовки необхідної документації та залучення коштів світових фондів.

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що впроваджується Асоціацією міст України, наголосила на важливості організації молодіжних обмінів. Зокрема, на можливості прийняти на відпочинок дітей українських військових і працівників об’єктів критичної інфраструктури.   

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, модераторка заходу, підсумовуючи результати зустрічі, зазначила, що сьогодні партнерство на місцевому рівні, взаємодія між громадами є надзвичайно дієвими і результативними. Вона також зорієнтувала словенських партнерів щодо потреб українських громад в обладнанні, яке б дозволяло працювати в умовах відключення електроенергії, та можливості надання у якості гуманітарної допомоги комунальної техніки.

Партнерські відносини двох муніципалітетів є системними:

06 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Полянської сільської громади, Закарпатська область, та муніципалітету Пуцонці (Словенія).

11-15 вересня 2023 року представники Полянської громади у складі делегації Асоціації міст України відвідали свого партнера у Словенії з навчальним візитом.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)