06 / Червень, 2023

06 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Полянської сільської територіальної громади (Закарпатська область) та муніципалітету Пуцонці (Словенія). Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для розвитку Полянської сільської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації муніципалітетів і міст Словенії (SOS), муніципалітетів Поляна та Пуцонці.

Неля Петрус, в.о. Полянського сільського голови, презентувала відому в Україні і за кордоном громаду Закарпаття як оздоровницю світового рівня. На компактній гірській території міститься понад 70 санаторіїв із повним комплексом лікувально-оздоровчих, готельних, туристичних та розважальних послуг. Водночас громада, що складається з 13 сіл і 14 тисяч мешканців, з початком повномасштабної російської агресії прийняла понад 20 тисяч внутрішньо переміщених осіб і забезпечила їм адаптацію та гідні умови проживання.

Серед першочергових потреб голова назвала: очищення стічних вод та канальні очисні споруди, особливо щодо індивідуально встановлювальних пристроїв очистки в гірській місцевості; управління ТПВ, будівництво сміттєпереробного та сміттєсортувального заводу, які працюватимуть для ще 16 громад Закарпаття зі 30 тисячами мешканців; реконструкція шкіл і дитячих садків через наплив відвідувачів. А також будівництво тепличних комплексів для зміцнення продовольчої безпеки, відновлювальні джерела електропостачання для будівель комунальної власності, зведення соціального житла.

Урош Каменшек, очільник муніципалітету Пуцонці, презентував невелику громаду, що складається з 32 поселень у рівнинній і гірській місцевості, де проживає близько 6 тисяч мешканців. Гордістю Пуцонці є муніципальна школа на понад 500 учнів - одна з кращих в регіоні, історична спадщина і традиції. Основу економіки складають сільське господарство (тваринництво, садівництво і виноробство), металургія, імпорт і дистрибуція харчових продуктів, туризм. Завод Roto виробляє лінійку очищувальних пристроїв для води, резервуарів великої ємності тощо. Працює центр з утилізації відходів. Впроваджується програма очищення стічних вод для індивідуальних помешкань, яка є особливо важливою в гірській місцевості громади.

 

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Роменської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)