11 / Липень, 2018
10 липня відбулася робоча зустріч  Асоціації міст України із керівництвом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. У заході взяли участь міські голови, заступники міських голів, директори профільних департаментів міських рад. МЕРТ представляли: перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України М. Нефьодов, голова Офісу ефективного регулювання О.Гончарук, керівник сектору «Будівництво» О.Шуляк та представники профільних Департаментів. АМУ представляли заступник виконавчого директора - директор Аналітичного центру АМУ Я.Рабошук та експерт з місцевого економічного розвитку Д.Серебрянська.
Зустріч проводилася для обговорення проблемних питань бюджетного забезпечення територіальних громад та шляхів їх вирішення, серед яких:
  • законодавчі ініціативи скасування сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту;
  • удосконалення тендерних закупівель, в частині організації діяльності централізованої закупівельної організації, що буде здійснювати процедури закупівель в інтересах органів місцевого самоврядування.
Під час заходу відбулася жвава дискусія щодо питання можливого скасування пайової участі, що передбачено проектом Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» (№ 8124). Міські голови відзначили важливість пайових внесків у наповненні бюджету міст та розповіли про напрями використання таких коштів.
Славутський міський голова В.Сидор зазначив, що через будівництво нових житлових комплексів зростає, відповідно, кількість населення громади. «І саме міська рада турбується про те, як забезпечити громадян якісними освітніми, медичними послугами, як забезпечити підведення комунікацій до будинку тощо. Через це  місцеві бюджети повинні мати необхідний обсяг фінансових ресурсів», - зауважив він.
Учасники дискусії погодилися, що скасування пайової участі можливе лише після розробки механізмів компенсації втрат місцевих бюджетів. Міські голови запропонували такі компенсатори:
  • зарахування 10% податку на прибуток до бюджетів міст, сіл, селищ, ОТГ;
  • повернення 25% ПДФО до місцевих бюджетів;
  • удосконалення адміністрування податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;
  • передача функцій з адміністрування місцевих податків та зборів органам місцевого самоврядування.
Мінекономрозвитку запропонувало також оподатковувати земельні ділянки, які знаходяться під нерухомістю.
Асоціація міст України продовжуватиме разом з Урядом розробляти механізми компенсації втрат доходів місцевих бюджетів.
Нагадаємо, що раніше АМУ зверталася офіційними листами до голови парламентського Комітету з питань економічної політики, депутатських фракцій з проханням не підтримувати законопроект №8124 у частині скасування пайової участі, оскільки його прийняття могло призвести до розбалансування та дефіциту бюджетів значної кількості великих та малих міст, а також об’єднаних територіальних громад.
 
 
 
Під час зустрічі М.Нефьодов наголосив на необхідності розробки типових проектів на будівництво, з чим погодилися всі присутні міські голови.
Також Перший заступник Міністра економіки зазначив, що вже розроблено проект постанови Уряду, яка визначає особливості створення та діяльності централізованих закупівельних організацій. Перший заступник Міністра запропонував органам місцевого самоврядування активно долучитися до обговорення цього документа та надати свої пропозиції та зауваження.
АМУ вважає, що функціонування централізованих закупівельних організацій сприятиме:
  • скороченню обсягу бюджетних коштів при здійсненні закупівель товарів та послуг бюджетними установами;
  • економії часу на підготовку процедури закупівель;
  • зниженню ризику перевірок та корупції.
Про це засвідчив реалізований Кабінетом Міністрів України пілотний проект  з організації діяльності Централізованої закупівельної організації — державної установи “Професійні закупівлі” (з 12 січня 2017 року). Читати більше 
Нагадаємо, робоча зустріч у Мінекономрозвитку проводилася на виконання Протоколу доручень Прем’єр-міністра України В.Гройсмана за підсумками наради з Правлінням АМУ, яка відбулася 21 травня 2018 року і була присвячена проблемним питанням бюджетного забезпечення територіальних громад та шляхам їх вирішення.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)