07 / Квітень, 2020

Мінцифра розіслала перші push-повідомлення, які стосуються умов карантину. Також анонсується, що користувачі мобільного додатку «Дія» отримуватимуть у форматі push-повідомлень новини про рішення Уряду, практичні рекомендації, як убезпечити себе від зараження, та інше. Ініціатива запущена з метою інформування українців, що у результаті допоможе уповільнити та зрештою зупинити розповсюдження вірусу в Україні.
Push-повідомлення –  сповіщення зазвичай невеликого розміру, яке періодично з’являється в додатках чи в браузері. В першу чергу такі повідомлення використовуються для інформування користувачів про появу нового контенту, новин, оновлення ресурсів, появу нових версій цікавих додатків і т.д.
Push-повідомлення у «Дії» покликані оперативно надавати українцям релевантну, актуальну та достовірну інформацію від держави
Нагадаємо, «Дія» – мобільний застосунок, покликаний відкрити українцям доступ до цифрових документів. Кількість користувачів «Дії» складає вже понад 2 млн українців. Зараз вони мають доступ у смартфоні до посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також цифровий студентський квиток і можливість протестувати біометричний закордонний паспорт та ID-картку.
Разом з тим органи місцевого самоврядування також дуже ефективно використовують сервіси онлайн спілкування з мешканцями територіальних громад, зорема, через канали Viber, Telegram тощо. Наприклад, дізнатися оперативну інформацію про роботу медичних закладів Жмеринки, прочитати поради від місцевих лікарів, а також головні події та новини про епідеміологічну ситуацію в можна у новому Телеграм-каналі «Жмеринський Гіппократ».
Також є багато чат-ботів, які спрощують отримання інформації з відкритих джерел. Наприклад,  Lvivcityhelper bot у Telegram та Facebook вміщує окремий розділ про коронавірус та дає відповіді на найпопулярніші запитання мешканців, пов’язані з ним. Чат-бот охоплює 2 категорії: «Важливе про вірус» та «Готовність Львова». Перша — розповідає про те, що таке коронавірус, як він передається, хто в групі ризику, як не захворіти тощо. Друга — чи готовий Львів до можливого поширення захворювання на територію міста, що робить міська влада, аби не допустити цього, та де можна отримати більше інформації. Є свій чат-бот і в Києві. За допомогою цього чат-боту можна миттєво отримати важливу інформацію, таку як:
  • що таке COVID-19, його симптоми та профілактичні заходи боротьби з ним;
  • останні дії влади у боротьбі з поширенням COVID-19;
  • вичерпну інформацію, що робити та куди звернутися, якщо відчули симптоми COVID-19;

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)