06 / Жовтень, 2021
6 жовтня Кабінет Міністрів України прийняв ряд нормативно-правових актів, які мають вплив на місцеве самоврядування у сфері соціального захисту населення.
 
1. Постанова «Деякі питання здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей» (Порядок)
Уряд затвердив Порядок здійснення державного контролю/моніторингу за дотриманням вимог законодавства під час надання соціальної підтримки, соціальних послуг та за дотриманням прав дітей. Державний контроль здійснюється з метою забезпечення дотримання органами соцзахисту РДА, виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а також закладами різних типів, форм власності та підпорядкування (в частині контролю за станом виховної роботи з дітьми) вимог законодавства під час надання соціальної підтримки та стосовно дотримання прав дітей. Моніторинг здійснюється з метою забезпечення дотримання надавачами соціальних послуг вимог законодавства під час надання соціальних послуг.
Завдяки АМУ державний контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування здійснюється лише з питань виконання делегованих повноважень, зокрема надання підтримки, що проводяться за рахунок коштів державного бюджету та дотримання прав дітей (детальніше).
 
2. Постанова «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі» (Постанова)
Уряд затвердив Порядок подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду без здійснення підприємницької діяльності на професійній основі.
За підрахунками АМУ реалізація постанови потребуватиме додаткових видатків з бюджетів територіальних громад у розмірі 1,8 млрд грн щорічно.
 
Нормативно-правові акти Кабміну офіційно ще не опубліковані, тобто вони не набрали чинності. Їх остаточна редакція може відрізнятись.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)