06 / Червень, 2024

6 червня 2024 року Асоціація міст України взяла участь у черговому засіданні робочої групи з напрацювання законодавчих ініціатив щодо забезпечення функціонування єдиної геоінформаційної системи, організованому Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Під час засідання учасники розглянули доопрацьований авторами відповідно наданих зауважень та пропозицій проєкт Концепції впровадження та розвитку місцевої статистики в Україні, розроблений Проєктом USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Марина Теплова, експертка з муніципальної статистики Асоціації міст України, вчергове озвучила ризики передачі невластивих органам місцевого самоврядування завдань та функції без передачі фінансування та повноважень. Також закцентувала увагу авторів Концепції на доцільності більш ефективного використання та взаємодії вже існуючих інформаційно-комунікаційних систем і загальнонаціональних реєстрів для побудови загальнодоступної та ефективної системи обміну статистичними даними.

Зауваження та пропозиції Асоціації міст України повністю збіглись із аналогічними зауваженнями та пропозиціями основних стейкхолдерів – Державної служби статистики України та Міністерства цифрової трансформації України, що свідчить про спільне розуміння проблематики і водночас про спільне розуміння важливості розвитку місцевої статистики в Україні.

25 квітня 2024 року відбувся форум з муніципальної статистики «Формування політики відновлення та розвитку громад, що базується на даних», на якому обговорювали формування сучасної системи статистики на рівні територіальних громад та підготовку Концепції формування місцевої статистики в Україні.

Асоціація міст України продовжує працювати з авторами змін до проєкту Концепції та пошуку такої редакції документу, яка б враховувала повною мірою інтереси органів місцевого самоврядування із зазначеної тематики.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)