23 / Вересень, 2024

Представники виконавчих органів Дніпровської, Житомирської, Запорізької, Криворізької, Миколаївської, Охтирської, Ніжинської, Нікопольської, Чернігівської та Полтавської міських рад взяли участь у навчальних модулях, що відбулися в Києві 16-17 вересня 2024 року у межах проєкту «Посилення міської стійкості в сфері міської інфраструктури та житла» (SUR), що фінансується GIZ та реалізується Асоціацією міст України.

Робоча група з відновлення інфраструктури та житла і робоча група зі стійкості міст під час засідань провели професійні дискусії, зокрема, щодо:

- законопроєкту про засади відновлення України;

- аналізу стану підготовки інфраструктури міст-учасників до зими, зокрема її сильні та слабкі сторони;

- особливостей та практичних аспектів розроблення планувальних документів з питань відновлення на місцевому рівні;

- доцільності утворення окремих структур, які опікуються відновленням;

- пріоритизації проєктів з відновлення інфраструктури і забезпечення її стійкості, з урахуванням демографічної, воєнної та економічної ситуації в громадах;

- підходів до забезпечення врахування інтересів територіальних громад під час роботи з потенційними інвесторами в енергетичну інфраструктуру міст.

Крім того, представники КП «Чернігівводоканал» презентували свій досвід відбудови мереж водогонів, а також надали пропозиції для ефективного використання коштів іноземної допомоги та рекомендації щодо налагодження співпраці з іноземними донорами.

На другий день роботи навчальної мережі відбулись візити учасників до Бучанської та Ірпінської міських рад для ознайомлення з кращими практиками відновлення об’єктів, зокрема житлових будинків, школи, де були встановлені сонячні панелі для резервного живлення, станції доочищення води та об’єктів теплової генерації, готових до зими, а також інноваційний проєкт – фабрику-кухню «ГотуЇмо».

Також за участі професійної спільноти, зокрема КП «Черкаситеплокомуненерго», проведено стратегічну сесію для визначення ключових викликів і рішень щодо критичної інфраструктури, зокрема, використання когенерації та альтернативних джерел енергії, модернізації котелень і системи транспортування теплової енергії, інші заходи для підвищення міської стійкості.

Напрацюванню пропозицій сприяла робота в групах, проведення «мозкових штурмів», обмін професійними знаннями, практичним досвідом, що є ключовими для навчальної мережі.

За результатами роботи навчальної мережі, команда проєкту «Посилення міської стійкості в сфері міської інфраструктури та житла» (SUR) узагальнила проблемні питання у сфері відновлення та забезпечення стійкості міст, розглянула кращі міські практики та напрацювала пропозиції заходів щодо подальшої роботи.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)