25 / Жовтень, 2023

24 жовтня 2023 року Президент України підписав Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», яким визначається порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж сіл, селищ, міст, районів, їх найменування та перейменування, визначення і зміну адміністративних центрів районів. До прийняття цього Закону такі питання регулювалися ще радянським актом 1982 року.

Асоціація міст України надавала свої пропозиції до законопроєкту, серед яких, зокрема, були враховані:

- закріплення за сільськими, селищними, міськими радами повноважень із встановлення меж сіл та селищ,

- розподіл відповідальності за фінансування заходів між органами місцевого самоврядування та органами державної влади в залежності від ініціатора.

Ці позиції Асоціація міст України відстоювала з 2021 року для недопущення централізації таких повноважень та усунення муніципалітетів від прийняття відповідних рішень.

Після врахування позиції місцевого самоврядування в законопроєкті, представники Асоціації міст України брали активну участь у супроводі законопроєкту.

Відповідно до цього Закону, всі селища міського типу стають селищами, за рахунок чого їхні місцеві бюджети зможуть отримати більше коштів освітньої субвенції.

Селища, які вирішать отримати статус міста, можуть це зробити у встановленому порядку, визначеному цим Законом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)