25 / Травень, 2021
24 травня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв'язку з укрупненням територіальних громад» № 1427-ІХ.
Нагадаємо, 29 квітня Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад» №4382 .
Метою Закону є забезпечення права громадян на отримання таких базових адміністративних послуг як державна реєстрація народження, шлюбу, смерті. Наразі діє норма, відповідно до якої громади з центрами у містах обласного значення не мають повноважень у реєстрації актів цивільного стану: народження, шлюбу та смерті.
До АМУ неодноразово зверталися громади з питанням про те, як надавати послуги з реєстрації актів цивільного стану у старостинських округах, якщо адміністративний центр - місто обласного зачення. Фактично така ситуація свідчила про порушення ст. 4 Закону України "Про добровілье об'єднання територіальних громад" а саме - якість та доступність публічних послуг, що надаються в об’єднаній територіальній громаді, не можуть бути нижчими, ніж до об’єднання. 
Водночас Закон вирішує цю проблему і наділяє територіальні громади з центрами у містах обласного значення такими ж повноваженнями, як і у інших територіальних громад.
Асоціація міст України вітає підписання Закону, який спростить доступ громадянам до отримання адміністративних послуг в умовах укрупнення територіальних громад.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)