03 / Вересень, 2018
Як ми звертали увагу у попередній публікації від 01.09.2018, що Ухвалою окружного Адміністративного суду м. Києва призупинили дію наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 23.04.2018 №100 «Про затвердження ДБН 5.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій». Як пише урядовий портал – це була рейдерська атака, якою хотіли уповільнити реформування та розвиток будівельної галузі.Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе повідомив, що «Вступ в дію нового ДБН «Планування і забудова територій» не зупиняється. ДБН, згідно Закону, вступив в дію з 1 вересня 2018 року.
Звертаємо увагу архітектурних, проектних організацій, генпідрядників, замовників будівництва, на важливість проектування, а також приведення проектної документації у відповідність новому ДБН», — написав він.
Парцхаладзе наголосив, що Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відстоює свої права і права громадян в суді та публічному просторі.
«Тому, що ми вважаємо, що діями, які мають на меті гальмування процесу вступу в дію нового ДБН, порушуються права тих, хто готовий проектувати і будувати за новими нормами, а також тих громадян, умови проживання яких не будуть покращуватись», — додав він.
Також, Мінрегіон подав клопотання про скасування прийнятого запобіжного заходу щодо зупинення дії наказу Мінрегіону та клопотання про розгляд справи у порядку загального розгляду — відкрито з присутністю сторін та представників громадськості.
Детальніше за посиланням
Нагадуємо, що в прийнятих ДБН запроваджується багато нововведень. Зокрема, нові лінії обмеження - висотності («блакитні лінії»), забудови в зелених зонах («зелені лінії»), обмеження забудови щодо безпеки евакуації («жовті лінії»), обмеження щільності та поверховості тощо.
Наприклад, ДБН щодо шкільних будівель передбачає обов’язкове облаштування інклюзивного простору, впровадження енергоефективних заходів, збільшення площі навчальних класів.
ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» розроблений на покращення життєвого простору громадян та на заміну застарілим ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».
Галузь: