18 / Грудень, 2020
17 грудня Європейський портал даних (EDP) опублікував шостий щорічний звіт Open Data Maturity Report 2020 щодо рівня розвитку сфери відкритих даних. Україна вперше була представлена як одна з країн, що швидко розвиваються (fast-trackers) з результатом 2 180 балів (із 2 600 можливих) і посіла 17-те місце в рейтингу. Рівень зрілості сфери відкритих даних склав 84%. Для порівняння, середній показник зрілості сфери у Європі становить 78%. Оцінювалася, зокрема, державна політика, функціонал національного порталу відкритих даних, якість наборів та вплив відкритих даних. За всіма показниками Україна продемонструвала вищі результати, ніж в середньому по Європі.
Показники України у звіті: 
  • Державна політика - 554 бали (85%), середній показник країн ЄС – 85%;
  • Єдиний державний вебпортал відкритих даних - 569 балів (88%), середній рівень країн ЄС - 79%;
  • Вплив відкритих даних у різних сферах – економічна, державне урядування, соціальна, екологічна  - 550 балів (85%), середній рівень країн ЄС - 72%;
  • Якість даних, що публікуються на порталі, їх відповідність до міжнародного DCAT-AP стандарту - 492 бали  (78%), середній рівень у країнах ЄС - 76%.
Ознайомитися зі звітом можна за посиланням.
Слід зазначити, що публічна інформація у формі відкритих даних - це публічна інформація у форматі, що дозволяє її автоматизоване оброблення електронними засобами, вільний та безоплатний доступ до неї, а також подальше використання (ст. 10-1 Закону "Про доступ до публічної інформації"). Органи місцевого самоврядування також оприлюднюють інформацію у форматі відкритих даних, зокрема на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних. Відповідно до урядової постанови  "Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних" №835, органи місцевого самоврядування мають опубліковувати 65 наборів даних (усього постановою предбачені 900 наборів для різних розпорядників).

Довідково. Європейський портал даних (що є основною точкою входу до даних, які публікуються європейськими країнами) проводить щорічне дослідження Open Data Maturity Report з 2015 року, в якому оцінює розвиток сфери, прогрес країн щодо відкриття даних та надає рекомендації щодо покращення ситуації. Цього року, окрім країн Європейського Союзу і Європейської асоціації вільної торгівлі та Великої Британії, уперше в дослідженні взяли участь країни Східного партнерства, серед яких і Україна.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)