Підсумковий семінар спільного проекту АМУ та Асоціації польських міст проходить у місті Плоцьк

14 / Грудень, 2018
У місті Плоцьк, Польща триває підсумковий семінар з реалізації проекту «Управління містом і міською/сільською громадою за моделлю партнерства та співробітництва - адаптація до українських умов», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща. Проект реалізується Асоціацією міст України і Асоціацією польських міст.
 
Учасниками проекту є місто Житомир, а також Ємільчинська та Станишівська ОТГ. Польськими партнерами є місто Плоцьк, Гміна Гомбін, Гміна Гродіск Мазовєцкий. У ході цього проекту представники місцевого самоврядування з України здобувають управлінські навички у питаннях просторового розвитку, зокрема, вивчають, як об’єднати зусилля задля розвитку спільних територій – об’єднаних громад та міст обласного значення.
Із вступним словом до учасників звернулась координатор проекту, спеціаліст з міжнародної співпраці Асоціації польських міст Аліція Стахов’як, яка привітала учасників з черговою зустріччю та побажала плідної праці.
Координатор проекту, виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська окреслила програму заходу: «Попереду насичена програма. Протягом двох днів кожна українська громада-учасниця проекту презентує результати навчального візиту до Польщі та візиту job-shadowing. Також спільно з нашими польськими колегами будемо напрацьовувати проекти, які могли б спільно втілити, базуючись на співпраці між громадами», - Т.Кухарська.
Консультант проекту, виконавчий директор Тернопільського РВ АМУ Ігор Гірчак зауважив: «При напрацюванні програми цього семінару, ми намагались зробити цей захід максимально практичним. На нашому семінарі у Вас є можливість напрацювати конкретні проекти, які ви зможете найближчим часом реалізувати в своїх громадах… А польські гміни допоможуть вам у цьому - дадуть свої рекомендації, поділяться досвідом. Прагнемо, щоб за результатами цього візиту кожна українська громада мала вже готову проектну заявку, яку могла б подати на якийсь грант. За результатами проекту буде видана брошура, у якій буде вміщено наші спільні напрацювання. Ця брошура буде поширюватись серед органів місцевого самоврядування, як передовий досвід того, що було зроблено в рамках проекту».
Після цього громади перейшли до презентації результатів навчальних візитів.
  
Нагадаємо, в травні 2018 року в Житомирі стартував спільний проект Асоціації міст України та Асоціації польських міст «Управління міста і міської сільської громади в моделі партнерство і співробітництво - адаптація до українських умов», який фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща та реалізується у співпраці з містом Плоцьк (Польща). Під час проекту українські посадовці місцевого самоврядування мають здобути управлінські навички у питаннях просторового розвитку, зокрема, як об’єднати зусилля задля розвитку спільних територій – об’єднаних громад та міст обласного значення.
У липні в рамках проекту польські та українські учасники зустрілися у Станишівській сільській ОТГ, Ємільчинській селищній ОТГ та у Житомирській міській раді для продовження процесу обміну досвідом, проведення аналізу українських ОТГ та напрацювання напрямків сталого розвитку.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)