Об’єднувати зусилля для розвитку спільних територій міст та об’єднаних громад навчаються учасники нового українсько-польського проекту

25 / Травень, 2018
У Житомирі стартував спільний проект Асоціації міст України та Асоціації польських міст «Управління міста і міської сільської громади в моделі партнерство і співробітництво - адаптація до українських умов», який фінансується Міністерством закордонних справ республіки Польща та реалізується у співпраці з містом Плоцьк (Польща).
Учасники проекту – Житомир, Ємільчинська  ОТГ та Станишівська ОТГ. У ході цього проекту українські посадовці місцевого самоврядування здобудуть управлінські навички у питаннях просторового розвитку, зокрема, дізнаються, як об’єднати зусилля задля розвитку спільних територій – об’єднаних громад та міст обласного значення.
Польські експерти передбачають, що нові знання та компетенції допоможуть сформувати модель агломерації навколо великих міст та впровадити її у життя.
    
У вступному воркшопі, який проходить 24-25 травня, беруть участь посадовці Житомирської міської ради, Ємільчинської селищної ОТГ та Станишівської сільської ОТГ, представники АМУ та АПМ, українські та польські експерти, в тому числі Віце-президент Плоцька Яцек Теребус.
Виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, відкриваючи захід, зазначила, що його мета  - презентація та обговорення правових умов новостворених об’єднаних територіальних громад, їх ресурсів, перспектив розвитку та можливих проблем.
Серед цілей семінару  -  обговорення перспектив інтеграції управління регіональним та місцевим розвитком у зв’язку з прийняттям змін та доповнень до чинного законодавства, що пришвидшить процес децентралізації. В ході заходу дискутуються правові основи, тенденції розвитку та трансформації громад в Європі, також відбувається обмін досвідом, презентуються кращі практики м. Плоцьк (Польща).
Концентрація послуг, які не відносяться до компетенції об’єднаних громад, що є центрами субрегіону (4-6 на область) є важливим процесом для підвищення ефективності управління розвитком територій навколо цих міст. Новостворені ОТГ часто не мають достатніх ресурсів для якісного надання повного переліку послуг та самостійного планування розвитку. Співпраця місцевих органів влади на субрегіональному рівні та координація стратегічного і просторового планування допоможе створити нову перспективу управління місцевим та регіональним розвитком.
Наступним етапом проекту буде відбір двох польських гмін, які ділитимуться своїм досвідом з Ємільчинською та Станишівською ОТГ. Буде також продовжуватися співпраця між Плоцьком та Житомиром, які з 2013 року є містами-побратимами.
  
Вже на початку липня учасники проекту зустрінуться знову та проведуть засідання в Житомирі, Станишівцях та Ємільчинцях для продовження обміну досвідом, проведення аналізу українських ОТГ та розробки напрямків сталого розвитку.
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)