29 / Травень, 2024

Каталог виробників «Українська техніка для громад» отримав Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України,  від Дмитра Олійника, Голови Ради Федерації роботодавців України,  під час офіційної презентації видання 28 травня 2024 року.

Каталог містить пропозиції 32 підприємств, розташованих у 14 областях України, з 255 одиниць різноманітної техніки.

Участь у презентації Каталогу взяли:

Дмитро Кисилевський, народний депутат України,

Юлія Свириденко, перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки України,

Руслан Іллічов, генеральний директор Федерації роботодавців України.

Спільна презентація Каталогу представниками Парламенту, Уряду, виробників і місцевого самоврядування символізує важливий крок до налагодження спільного робочогопроцесу – замовлення української продукції, розвиток економіки, створення та збереження робочих місць.  

Олександр Слобожан зосередив увагу присутніх на потребах муніципалітетів:

«У громад є значна потреба в транспорті, комунальній і спеціальній техніці, а також у техніці для відновлення. На жаль, громади, особливо невеликі, не знають всіх можливостей українських виробників. Таку необхідну і актуальну інформацію тепер зібрано у Каталозі.

Купуючи техніку українського виробництва, громади допомагають одна одній збільшувати доходи місцевих бюджетів. Адже заводи знаходяться в регіонах, там же і сплачують податки, відповідно громади отримують ПДФО.

Спільно з виробниками, банками і державою ми будемо шукати механізми фінансування придбання громадами української техніки. Відповідний позитивний досвід вже напрацьовано. Так, цього року в Україні продовжили дію програми «Шкільний автобус», на реалізацію якої уряд виділив 1 млрд грн. Вона передбачає спільне фінансування закупівель автобусів із державного та місцевого бюджетів (50/50). Громади також можуть залучати фінансування через кредитування та лізинг в українських банках».

Дмитро Кисилевський зауважив, що навіть попри прийняття Закону про локалізацію, проникнення імпорту в публічні закупівлі залишається великим:

«Минулого року держава витратила на публічні закупівлі біля трильйону гривень. З них понад 400 мільярдів – на імпорт. Через це бюджет втратив від 100 до 160 мільярдів гривень податків. Цих коштів сьогодні не вистачає ЗСУ. Управління публічними закупівлями в інтересах внутрішніх виробників є ознакою спроможності держави».

Юлія Свириденко повідомила, що Уряд має намір максимально сприяти обізнаності громад про наявність в Україні машинобудівних підприємств, здатних забезпечити всі потреби у техніці:

«Закликаю громади долучатись до політики «Зроблено в Україні» і купувати продукцію української переробної промисловості. Це не тільки дозволить виконувати законодавчу вимогу локалізації, а й сприятиме розвитку економіки України. До 40% коштів, витрачених державою на українські товари, повертається українцям у вигляді зарплат і податків та зборів».

Руслан Іллічов зазначив, що громади у переговорах з українськими виробниками техніки можуть розраховувати на індивідуальний підхід до кожного замовлення:

«Українські виробники більш гнучкі в переговорах, ніж їхні іноземні конкуренти. Наші заводи завжди готові виробляти техніку під конкретні потреби кожної громади. Під час війни велику роль відіграє й доступність сервісного обслуговування техніки та спеціалістів. З цих міркувань громадам варто віддавати перевагу продукції українських заводів, а не іноземних».

Каталог виробників «Українська техніка для громад» - ініціатива, яка реалізується Федерацією роботодавців України спільно з Міністерством економіки України, Асоціацією міст України та Офісом народного депутата Дмитра Кисилевського.

Мета проєкту – надати інформацію про українських виробників та сприяти підвищенню попиту на товари, вироблені в Україні. У виданні консолідовано усю ключову інформацію про найбільш затребувану продукцію: громадський транспорт, комунальну, спеціальну техніку, навісне обладнання.

Після завершення офіційної частини презентації учасники заходу ознайомилися зі зразками техніки, інформацію про яку, вже розміщено у Каталозі виробників «Українська техніка для громад».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)