20 / Лютий, 2020

19 лютого 2020 року відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій під головуванням Голови Комітету Сергія Бабака. Участь у засіданні взяли народні депутати України, Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад, Перший заступник Міністра Юрій Полюхович, заступники Міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, Петро Коржевський, представники секретаріату Комітету, помічники народних депутатів України, освітні експерти. Від Асоціації міст України участь узасіданні взяла аналітик Аналітичного центру Людмила Мозгова.

На порядку денному засідання Комітету Звіт Уряду за 2019 рік. Міністерка освіти і науки України Ганна Новосад підбила підсумки реформування галузі у 2019 році та окреслила перспективні завдання МОН.

  

Як зауважив Сергій Бабак, основне питання, яке є надважливим – стан закладів освіти в Україні та якість освіти в них. Також Голова Комітету акцентував на таких питаннях:

  • 2019 рік МОН почав із того, що у 1200-х школах не було внутрішніх вбиралень, на кінець року їх обладнали 778 і роботи ще продовжуються;
  • організовано роботу 887 опорних шкіл, де викладають хороші вчителі, де є повноцінний колектив дітей та можливості для розвитку кожної дитини;
  • придбано 381 шкільний автобус, при цьому потреба склала 1072 автобуси, в 2020 році на це збільшено фінансування втричі;
  • доопрацьовано і прийнято Верховною Радою України Закон «Про повну загальну середню освіту»;
  • запроваджено роботу служби освітнього омбудсмена;
  • запрацював пілотний проєкт із дуальної освіти, в якому беруть участь 44 університети та коледжі з різних куточків країни. Студенти зможуть отримати теоретичну підготовку в закладі освіти і водночас проходитимуть навчання безпосередньо на підприємствах;
  • відкрито 45 сучасних навчально-практичних центрів за бюджетні кошти. Сьогодні по всій країні їх налічується вже 145, а загалом буде – 230.

Окрім того, Сергій Бабак визначив «необхідність розроблення інтерактивної мапи закладів освіти всіх рівнів, щоб кожен міг із легкістю знайти необхідній заклад та всю інформацію про нього. Також важливим завданням на 2020 рік залишається питання остаточно забезпечити підключення усіх шкіл до швидкісного Інтернету, адже кожний розуміє, що сьогоднішні учні ‒ це 100% нашого майбутнього».

Ганна Новосад у форматі обговорення Звіту Уряду за 2019 рік розповіла про перспективи сертифікації вчителів, стан передачі закладів освіти з державної у комунальну власність та готовність відповідних документів.

Засідання Комітету з обговорення важливих питань освіти було продовжено у форматі Комітетських слухань на тему: «Реформування спеціальних закладів освіти України та стан впровадження інклюзивної освіти: проблеми і шляхи вирішення». Порушувались питання деінституалізації та інклюзивної освіти.

 

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)