12 / Вересень, 2024

Доступ до освіти українських дітей, які були вимушені покинути Україну через війну, обговорили представники молдавських, польських, румунських та українських громад під час 5-ї зустрічі Спільноти практик з питань міграції та прав людини «Залучення дітей та молоді, переміщених з України, в освітній процес європейських країн», організованої 06 вересня 2024 року Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи.

За участі представників Асоціації міст України визначали шляхи співпраці між країнами та органами місцевого самоврядування для вирішення проблем міграції, обміну досвідом в контексті залучення переміщених з України дітей та молоді до європейських систем освіти.

Микола Боровець, Звягельський міський голова, Житомирська область, акцентував увагу на необхідності посилення тісної співпраці українських та європейських міст у питанні організації освіти українських дітей. А також наголосив на важливості підтримки української ідентичності, наприклад, через проведення спільних літніх освітньо-виховних таборів.

Валерій Пархоменко, Перший заступник міського голови, Полтавська міська рада, зазначив, що потрібно зберегти зв'язок з дітьми, які виїхали з України. Також він подякував партнерам за допомогу в облаштуванні безпечних місць.

Костянтин Кожокару, мер міста Єдинець, Республіка Молдова, поділився досвідом організації освітнього процесу українських дітей, їх соціалізації та інтеграції. Зокрема він розповів про напрацювання у частині психологічного супроводу школярів.

Магдалена Чаржинська-Яхім, мер міста Сопот, Республіка Польща, звернула увагу на важливість забезпечення підтримкою та сприяння інтеграції не лише дітей, які входять до польської освітньої системи, а й тих, хто навчається онлайн і в українських закладах освіти. Вона наголосила на необхідності створення можливостей для подолання мовного бар’єру, організації заходів для знайомства з історією та культурою громад, в яких проживають діти, продовження вивчення української мови.  

Анна-Марія Гіттер, заступниця генерального інспектора шкільного інспекторату повіту Марамуреш, Румунія, поділилася проблемними питаннями оцінювання знань та їх відповідності з українською системою, надання румунських документів про освіту, продовження навчання в коледжах та університетах.

 

 

 

 

 

Михайло Гончар, експерт з питань освіти Асоціації міст України, наголосив на важливості збереження українських дистанційних шкіл, враховуючи особливості організації освітніх процесів у країнах Європи, адже важливо iнтегрувати українських дітей у європейське середовище, а не асимiлювати. Нiхто не має досвiду з таким унiкальним явищем, як мільйони бiженцiв, але це може стати початком плідної європейської та української спiвпрацi на громадському i державному рiвнях.

Через російську військову агресію проти України протягом останніх трьох років понад 700 000 дітей були вимушені переїхати за кордон та розпочати навчання в європейських закладах освіти.

Захід організовано Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Спільнота практик з питань міграції та прав людини – це платформа, яка об’єднує представників Польщі, Республіки Молдова та Румунії, а також експертів у сфері міграції та місцевого самоврядування для обміну досвідом у питаннях міграції.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)