20 / Травень, 2020
20 травня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни» щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення дітей війни та відновлення (збільшення) для них існуючих раніше пільг» №3240-1 від 08.04.2020 р.
Законопроєктом пропонується, зокрема, надати дітям війни право безкоштовного проїзду усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів у межах області.
За розрахунками АМУ, реалізація законопроєкту потребує додаткових видатків з місцевих бюджетів без надання відповідних фінансових компенсаторів у сумі 5 млрд гривень. Слід зазначити, що відповідно до частини третьої ст.142 Конституції України, витрати органів місцевого самоврядування, які виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. В той же час, у законопроєкті не визначені джерела покриття зазначених видатків, що суперечить і ст. 91 Регламенту Верховної Ради. Асоціація міст України надіслала Комітету експертний висновок з пропозицією не підтримувати проєкт Закону (лист АМУ).
Оскільки законопроєкт потребує додаткових видатків з бюджетів, Парламентський комітет прийняв рішення не включати його до порядку денного.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)