24 / Вересень, 2021
21 вересня Верховна Рада України схвалила за основу і в цілому проєкт Закону №5454 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину".
Законопроєктом передбачено відновлення перебігу строків надання адміністративних послуг, які були зупинені на період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19). Розгляд заяв щодо надання адміністративних послуг, перебіг строків розгляду яких був зупинений на період дії карантину, установленого Кабміном, здійснюється суб'єктами надання адміністративних послуг відповідно до черговості їх надходження.Строк надання адміністративних послуг по таких заявах не може перевищувати граничного строку надання адміністративних послуг, визначеного законом, більш ніж на 30 днів.
Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, у 2020 році Верховна Рада ухвалила Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямований на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» №530-IX, який урегулював строки надання адміністративних послуг на час карантину, а саме: з дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків надання адміністративних послуг. Після припинення карантину строк надання послуги  продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення. Однак через довготривалість запровадженого карантину строки надання будь-яких адміністративних та інших послуг фактично стали необмеженими, а подані документи для отримання відповідної послуги почали розглядатися подекуди кілька місяців. Таким чином надавачі адміністративних послуг отримали «право» самостійно встановлювати строк розгляду документів для отримання відповідної адміністративної послуги.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)