05 / Квітень, 2021
1 квітня відбулося річне засідання Наглядової ради Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Від Асоціації міст України у заході взяв участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан.
Під час засідання було озвучено плани Ради Європи щодо «Удосконалення законодавчої бази відповідно до європейських стандартів та кращих практик», а саме: надання рекомендацій та висновків Ради Європи щодо внесення змін до Конституції України, правосуб’єктності територіальних громад та іншого законодавства, питань, які стосуються агломерацій, управління людськими ресурсами, навчання тощо.
Під час виступу Олександр Слобожан подякував Олені Литвиненко, заступниці Голови Офісу Ради Європи в Україні, Ользі Шевчук, менеджерці програми «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», а також усій команді Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні». Він наголосив на важливості питання унормування агломерацій.
Програма надає системну підтримку місцевому самоврядування. Важливо, щоб і надалі ця підтримка продовжувалася, адже реформа децентралізації ще не закінчилася, - сказав О.Слобожан
Також Олександр Слобожан відзначив важливість співпраці з Конгресом місцевих та регіональних влад, подякував Генеральному Секретарю Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреасу Кіферу, Голові відділу Департаменту співробітництва та зовнішніх зв'язків Секретаріату Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Маріте Морас, керівнику проєкту «Посилення демократії та довіри на  місцевому рівні в Україні» Світлані Грищенко і усій команді проєкту «Посилення довіри та демократії на місцевому рівні в Україні».
Він підкреслив, що в рамках проєкту Конгресу розроблено стратегію розвитку АМУ, запроваджено програму електронного документообігу, створено гендерний сайт та 6 гендерних паспортів для територіальних громад. Також вперше муніципалітети були залучені до розробки Національного плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд».

Проєкт «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» спільно реалізують Асоціація міст України та Конгрес місцевих і регіональних влад Ради Європи. Проект спрямований на покращення якості демократії на місцевому рівні в Україні шляхом посилення інституційних структур та підтримки органів місцевого самоврядування та їх національних асоціацій в діяльності, спрямованій на запровадження принципів етики в процес прийняття рішень, а також підтримка більш інклюзивного, прозорого, підзвітного та орієнтованого на громадян місцевого врядування. Він виконується Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи як частина Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)