07 / Червень, 2021
7 червня відбулася презентація проєкту та запуск Гарячої лінії підтримки батьків після пологів, організатором якого виступила ГО “Клуб підтримки вагітності та материнства “Лада”.
У заході взяли участь Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, заступник Міністра соціальної політики України Борис Лебедцов, менеджерка проєкту “Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні” в ІСАР Єднання Тетяна Ничипоренко.
Модераторкою заходу виступила Голова ГО “КПВМ “Лада” Марина Марченко.
Під час презентації зазначалося, що "гаряча лінія" має декілька напрямків: психологічна підтримка, відновлення після пологів, материнство в умовах пандемії; гінекологія, ендокринологія, грудне вигодовування; налагодження сну, догляд за дитиною, перші документи дитини та соціальні виплати. Перший місяць лінія працюватиме у тестовому режимі. Голова ГО “КПВМ “Лада” Марина Марченко зауважила, що оператори пройшли відповідне навчання у фахівців щодо відповідей на ті питання, які можуть виникати у батьків. Оператор ставитиме додаткові запитання, уточнюватиме інформацію, щоб надати потрібну відповідь.
Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко підкреслила, що відкриття гарячої лінії є важливим не тільки для тих, хто уже став батьками, а для тих, хто тільки планує народження дитини. «Ідея державної програми післяпологового піклування є дуже позитивною. Наразі уряд розробляє Національну стратегію забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків до 2030 року. Я пропоную внести ваші пропозиції для врахування у національній стратегії», - сказала вона.
Заступник міністра соціальної політики Борис Лебедцов зазначив, що розвиток сімейних форм виховання є пріоритетним для Міністерства соціальної політики. Зокрема, міністерство активізувало роботу у напрямку розробки національної моделі системи раннього втручання.
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан привітав ГО “КПВМ “Лада” із запуском "гарячої лінії" і відзначив, що "гаряча лінія" має стати першим кроком до впровадження в Україні можливостей для відновлення жінки після пологів та її подальшої м’якої реінтеграції на ринок праці, адже це впливає на місцевий економічний розвиток.
Також він додав, що Асоціація міст України допомагатиме в реалізації такої онлайн-платформи щодо консультацій і професійного зростання, закриття відповідних вакансій.
Існує Європейська хартія рівності жінок та чоловіків у житті місцевих громад, і на сьогоднішній день вже 82 муніципалітети її підписали. Втім після декларації завжди постає питання, як практично впроваджувати положення документу, тож всі розробляють план її реалізації. І такий перший компонент, що стосується гарячої лінії, наразі працює декількох містах, тож АМУ вбачає своїм завданням сприяти інформаційній підтримці щодо гарячої лінії для інших муніципалітетів, які не потрапили в проєкт, - підкреслив О.Слобожан.
Менеджерка проєкту “Європейський Союз для сталості громадянського суспільства в Україні” в ІСАР Єднання Тетяна Ничипоренко звернула увагу на те, що саме громадські організації знаходяться у найтіснішому контакті з уразливими категоріями населення та мають необхідну експертизу для напрацювання рішень.
Переглянути відео презентації можна за посиланням.
Нагадаємо, 5 грудня 2019 року Асоціація міст України підписала Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Клуб підтримки вагітності та материнства «ЛАДА» задля об’єднання зусиль для розвитку дизайну, дружнього до дитини та батьків задля соціально-економічного розвитку громад.
За матеріалами сайту Укрінформ