05 / Грудень, 2019
5 грудня Асоціація міст України підписала Меморандум про співпрацю з Громадською організацією «Клуб підтримки вагітності та материнства «ЛАДА» та Громадською організацією «Центр соціального лідерства.
У церемонії підписання взяли участь: Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, голова Громадської організації «Клуб підтримки вагітності та материнства «ЛАДА» Олена Бичкова та Президент Громадської організації «Центр соціального лідерства» Октябрина Лісовська.
Мета співпраці – об’єднання зусиль для розвитку дизайну, дружнього до дитини та батьків задля соціально-економічного розвитку громад.
Асоціація міст України підтримує громади у їх прагненні бути дружніми до дитини. Адже основним показником успішного місцевого самоврядування є якість життя і умови, створені для дітей та сімей. Сьогодні реалізується реформа з децентралізації і переважна більшість функцій щодо забезпечення комфортного життя малюків і батьків належить до сфери відповідальності громад. Діти – наше майбутнє. І якщо в громаді буде добре дітям, то там буде добре всім, – зазначив Олександр Слобожан
Президент ГО «Центр соціального лідерства» Октябрина Лісовицька розповіла, що досвід країн з високим індексом суспільного благополуччя та якості життя свідчить про позитивний вплив на розвиток громад  проектів людино-орієнтованого дизайну. Світовий банк, ВООЗ та ЮНІСЕФ зазначають, що кожен долар, інвестований в підтримку грудного вигодовування, генерує тридцять п'ять доларів, що робить стратегії підтримки грудного вигодовування одними з найкращих інвестицій, які може зробити країна для свого добробуту та сталого майбутнього. Адже мами, які годують дитину природним шляхом, витрачають втричі менше часу на лікарняні.
«Ми можемо покращити ситуацію, сформувавши турботливе відношенню до мам та створивши комфортні та безпечні умови в громадських просторах. Створення дружної для батьків з малюками інфраструктури в громадських просторах та офісах є одним із перших кроків на цьому шляху. Це створить більше можливостей мамам для соціалізації та реінтеграції на ринок праці без преривання природнього зв’язку з дитиною та грудного вигодовування» - зазначила співзасновниця ГО Лада Марина Марченко.
Дуже знаково, що підписання Меморандуму відбулося у Міжнародний день волонтера. Волонтерство грунтується на добровільності, співчутті, солідарності з проблемами та ідеями інших, а також глибокій повазі до всіх людей. І це має нерозривне відношення до теми сьогоднішнього заходу.
 
    

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)