03 / Березень, 2023

 

3 березня 2023 року відбувся Діалоговий захід  з питань відновлення муніципальної інфраструктури, організований Асоціацією міст України в рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

Захід об’єднав понад 40 учасників, серед яких представники органів місцевого самоврядування: заступники міських, селищних, сільських голів, керівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад; представники органів виконавчої влади та громадських організацій.

Метою зустрічі став обмін професійними знаннями та практичним досвідом з питань планування та організації відновлення муніципальної інфраструктури територіальних громад.

Олександр Літинський, начальник відділу ЖКГ, комунальної власності та благоустрою виконавчого комітету Коцюбинської селищної ради Бучанського району Київської області поділився результатами проведення обстежень пошкоджених об’єктів муніципальної інфраструктури смт Коцюбинське. Він наголосив, що, насамперед, перед початком обстеження необхідним є очищення об’єкту від вибухонебезпечних предметів. Серед проблемних питань – організація обстеження об’єктів, на які відсутня технічна документація.

Ярослав Янович, директор Департаменту містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації зазначив, що відновлення територій Київської області, яка зазнала значних руйнувань, є одним із пріоритетних завдань влади. Обласною адміністрацією зібрано інформацію щодо потреб у відбудові, проаналізовано обсяг збитків, яких зазнали об’єкти територіальних громад області. Наразі на Київщині опрацьовується Програма відновлення території Бородянської громади, яка є однією з найбільш постраждалих громад у Київській області. У невеликому селищі зруйновано понад 2 тисячі об’єктів. Завдання сьогодні – працювати ефективно та злагоджено, мати конкретний план, щоб відновити та розвивати територіальні громади. Особливо важливо враховувати комплексний підхід при відновленні постраждалих від російської агресії населених пунктів. Загалом, в області зруйновано більше 30 тисяч об’єктів, потребують відновленого житла більше 2,5 тисяч сімей. Тому, зазначив Я.Янович, відбудова ведеться за рахунок коштів обласного бюджету, долучаються також благодійники – це, зокрема, і Укрзалізниця, і Червоний хрест, і структури ООН.

Євген Поляков, заступник директора департаменту архітектури та містобудування Миколаївської міської ради, розповів про алгоритм розроблення Програми комплексного відновлення Миколаєва, який за рік збройної агресії рф зазнав масштабних руйнувань: знищено майже половину об’єктів критичної та соціальної інфраструктури. Але місто працює на перспективу. За словами Є.Полякова, Миколаївська громада орієнтується на сталий розвиток і, відтак, наполегливо працює над створенням оновленого генерального плану міста – стратегічним документом, який розробляється на десятиліття, та Програмою комплексного відновлення міста - на більш коротку перспективу. Над створенням проєкту Програми працює робоча група, також активно до процесу долучено містян, які вносять онлайн свої конструктивні пропозиції щодо відновлення Миколаєва. Проєкт Програми розробляється з метою вибору першочергових заходів у комплексному відновленні міста та залучення донорської допомоги для реалізації пріоритетних проєктів.

Руслан Габдулов, голова ГО «Б.50 Волонтери», розповів про досвід організації розбирання зруйнованих об’єктів на Київщині.

Тетяна Мельник, модератор заходу та експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціаціі міст України, нагадала, що на минулій зустрічі цієї фахової мережі учасники були поінформовані щодо положень законодавства про планувальні документи з питань відновлення та розвитку територіальних громад.

Модератор також анонсувала, що Асоціацією міст України завершується розроблення Методичних рекомендацій з питань планування та організації відновлення муніципальної інфраструктури.  Структура Рекомендацій охоплюватиме питання організації невідкладних заходів, проведення обстеження та стратегічного планування відновлення і розвитку відповідно до прийнятих актів законодавства.

 

Відео Діалогового заходу з питань відновлення муніципальної інфраструктури можна отримати в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)