07 / Квітень, 2025

У Луцьку, Івано-Франківську та Стрию Львівської області 26-28 березня 2025 року відбулись офіційні відкриття бізнес-просторів, створених у межах Проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що фінансується Урядом Німеччини та імплементується компанією GIZ і Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в партнерстві з Асоціацією міст України.

26 березня 2025 року відкрито багатофункціональний бізнес-простір у Луцьку.

 

Місто отримало нову інфраструктуру для підтримки підприємців, перетворивши старий кінотеатр «Батьківщина» на сучасний бізнес-центр. Простір стане платформою для комунікації місцевого та релокованого бізнесу між собою, з партнерами та владою. На його базі проводитимуть навчання для потенційних і діючих підприємців, відбуватиметься обмін знаннями та досвідом, налагодження взаємодії та зв’язків, пошук партнерів та клієнтів.

Завдяки фінансування від уряду Німеччини на об’єкті провели реставраційні роботи, нове зонування простору, технічне оснащення та меблювання.

27 березня 2025 року відкрито «Бойківський бізнес-центр» у Стрию Львівської області.

 

Сучасний інклюзивний простір має укриття-лекторій, конференц-зали, залу для відеопрезентацій, виставкову залу, коворкінг-зону та офіси. Будівля, у якій колись була поліклініка, стане опорою для місцевого бізнесу та підприємств, які переїхали через війну. Цей проєкт допомагає місту не лише зберігати культурну спадщину, а й відкривати нові можливості для розвитку економіки.

28 березня 2025 року відкрито бізнес-простір в Івано-Франківську.

 

Простір для бізнесів, зокрема, тих, які працюють у сфері креативних індустрій, з’явився в історичному Палаці Потоцьких. В межах проєкту провели капітальний ремонт і реставрацію внутрішніх приміщень будівлі, обладнали коворкінг і конференц-зали.

Крім того, в стінах Палацу створили студію звукозапису для створення аудіоконтенту – від музичних записів та підкастів до аудіокниг, дубляжу та іншого медіа. Студія звукозапису стане майданчиком для талантів, підтримуючи їхнє професійне зростання та підвищуючи конкурентоспроможність Івано-Франківська на культурній мапі України, а також допоможе залучати більше креативних проєктів. Крім того, у бізнес-просторі обладнали лабораторію аналогового та цифрового фото.

Втілення 12 інфраструктурних проєктів, профінансованих Урядом Німеччини в межах Проєкту SRER, створюють умови для розвитку підприємництва в цих громадах і збільшують їхню економічну спроможність.

Нагадуємо, що Асоціація міст України є партнером Проєкту. У березні-квітні 2024 року та у січні-березні 2025 року Асоціація міст України провела комплексні Навчальні програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів та забезпечення сталості результатів проєктів з економічного відновлення та розвитку територіальних громад, що реалізуються у партнерстві з бізнесом та іншими заінтересованими сторонами. Крім того, Асоціація міст України надавала консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам Проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а тепер, після успішного втілення проєктів, поширить ці кращі практики серед 1073 громад-членів Асоціації міст України.

Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

Думки, висновки чи рекомендації, викладені в цьому документі, належать авторам/-кам та упорядникам/-цям і не обов’язково відображають погляди уряду Німеччини, GIZ, ПРООН або інших агенцій ООН.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)