13 / Лютий, 2023
Асоціація міст України у рамках Проєкту посилення  європейських партнерств «Стала Відбудова Міст України» провела першу установчу онлайн-зустріч зі своїми партнерами - Асоціацією європейських міст “Eurocities” та за підтримки “European Climate Foundation” (Європейського кліматичного фонду). Це ключова ініціатива для підтримки реалізації Меморандуму, який було підписано між Асоціацією міст України та Eurocities у листопаді 2022 року. Цей захід сприяв  поглибленню зв’язків та  інтеграції європейського досвіду для створення механізму реалізації послідовної реконструкції та відновлення українських міст.   
У засіданні взяли участь: Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Генеральний секретар Eurocities Андре Собчак. Також  представники органів місцевого самоврядування зі 130 громад з усіх регіонів України та представники європейських міст-партнерів.
На зустрічі обговорили ті проблеми, які виникли під час війни, та нові завдання і напрямки роботи, що постали перед громадами в умовах воєнного стану. Це і робота під постійними обстрілами, вирішення нових складних завдань, пов’язаних з оцінкою завданої російською агресією шкоди, плануванням відновлення та розвитку територіальних громад, розміщення  внутрішньо переміщених осіб, забезпечення безпеки мешканців громад й інші питання. 
Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зазначив, що «Україна за свій європейський вибір заплатила надвисоку ціну. Тому дуже важлива співпраця з нашими партнерами з тим, щоб після нашої Перемоги відбудувати, збудувати Україну сильною та успішною».
 
Представники українських міст: Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя, Одеси, Павлограда, Покровська, Маріуполя, Дніпра, Кривого Рогу, які були відібрані для участі в пілотному проєкті, презентували свої громади та цілі для створення нових життєвих просторів після Перемоги. Зокрема, було запропоновано створити кілька пілотних проєктів відновлення українських громад, які зазнали найбільших руйнувань, із впровадженням європейських механізмів реконструкції. 
Обмін досвідом з метою створення сприятливих умов для залучення інвестицій на відновлення громад України у відповідності до Європейського зеленого курсу відбувся за напрямками:
 
  1. Чиста енергія та енергоефективність.
  2. Зручні для життя та інклюзивні громадські простори, зокрема інтегроване містопланування.
  3. Стала мобільність, зокрема Плани сталої міської мобільності.
  4. Зелені навички та менеджмент міських проєктів.
  5. Циркулярна економіка та управління відходами. 
Зустріч у рамках Проєкту стала ще одним кроком для поглибленої та послідовної співпраці між українськими громадами, які потребують відновлення, та Європейськими партнерами, які ділилися своїм досвідом, експертизами у зазначених напрямках роботи,  механізмами  реконструкції міст і створення нових просторів для життя в Україні.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)