17 / Квітень, 2023

13 квітня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Немішаївської селищної територіальної громади (Київська область) та муніципалітету Радзимін (Польща), які 23 березня стали муніціпалітетами-побратимами, підписавши угоду про партнерство. Під час онлайн-зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення Немішаєвого.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Асоціації міст Польщі (ZMP).

Петро Перевозник, селищний голова, презентуючи територіальну громаду, подякував Радзиміну за допомогу у подоланні руйнівних наслідків російської агресії та безпосередню допомогу жителям громади, яка прихистила 829 внутрішньо переміщених осіб. Він також підкреслив переваги логістичного розташування Немішаєвого на перетині міжнародних автошляхів Київ-Ковель та Київ-Чоп та членство в Київській агломерації, що сприяє активній співпраці з іншими громадами, які входять до агломерації.

П.Перевозник акцентував, що на території громади працюють Інститут картоплярства НААН, Немішаївський фаховий коледж НУБіП та Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас – найбільший виробник новорічної продукції в Східній Європі.

Серед першочергових завдань для громади голова назвав: відбудову та облаштування інфраструктурних об’єктів: клінічної лікарні, центру культури і дозвілля, спортивного комплексу, ЦНАПу, а також відновлення якісних комунальних послуг з водопостачання і водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Кшиштов Хачинські, очільник муніципалітету Радзимін, презентуючи громаду наголосив, що вона є символом незалежності та незламності Польщі. Радзимінський муніципалітет, який нині налічує понад 30,5 тисяч жителів, отримав Магдебурзьке право ще 1475 року. Муніципалітет пишається розвиненим рівнем соціальної інфраструктури, яка забезпечує гідне життя мешканцям. Завдяки численним пам’яткам архітектури і природному ландшафту місто розвиває туристичний і готельний бізнес.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, модераторка заходу, наголосила, що кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з розвитку Немішаївської селищної територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування. Мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, організувати навчальний візит до Польщі, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)