17 / Листопад, 2023

15-16 листопада 2023 року Асоціація міст України провела в Києві дводенний діалоговий захід з питань надання адміністративних послуг.

У заході взяли участь близько 50 представників територіальних громад із 16 областей України та міста Києва, Верховної Ради України, Секретаріату Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Міністерства цифрової трансформації України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

Метою заходу було обговорення проблемних питань муніципалітетів у сфері адміністративних послуг в умовах воєнного стану та формування пропозиції щодо їх вирішення.

Перший день був присвячений діалогу органів місцевого самоврядування з центральною владою.

Лариса Білозір, народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, розповіла про роботу Комітету з подальшої децентралізації адміністративних послуг, зокрема соціальних, акцентувала увагу учасників на набрання чинності 15 грудня 2023 року нового Закону України «Про адміністративну процедуру» та навела приклади інформаційних ресурсів для полегшення його опанування.

Марина Бобраніцька, начальниця управління системного розвитку надання адміністративних послуг Міністерства цифрової трансформації України, виступила з питання стану та перспектив розвитку системи надання адміністративних послуг.

Наталія Шамрай, голова Всеукраїнської асоціації ЦНАП, директорка Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), розглянула проблеми організації роботи та управління персоналом ЦНАПу в умовах воєнного стану, акцентувала на важливості проходження тренінгів щодо психологічної стійкості працівників ЦНАПів.

В’ячеслав Хардіков, директор Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, виступив з питання стану та перспектив розвитку системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Ірина Дубиківська, начальниця управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України, виступила з питання стану та перспектив розвитку системи державної реєстрації актів цивільного стану у ЦНАПах.

Олександр Каменчук, керівник експертної групи координації адміністративних послуг та адміністративних процедур Директорату публічної адміністрації Секретаріату Кабінету Міністрів України, виступив щодо новацій, до яких необхідно готуватися ЦНАПам, з огляду на запровадження нового Закону України «Про адміністративну процедуру» та про підготовку урядового законопроєкту «Про звернення».

Про проблеми муніципалітетів у наданні адміністративних послуг й можливі шляхи їх вирішення виступили також представники муніципалітетів, які працюють у цій сфері, зокрема:

Ольга Шилко від Бобровицької міської ради Чернігівської області,

Алла Стрижова від Сумської міської ради,

Олеся Каленчук від Гайворонської міської ради Кіровоградської області,

Наталія Рижова від Барвінківської міської ради Харківської області,

Тетяна Бондик від Межівської селищної ради Дніпропетровської області,

Павліна Оганесян від Роменської міської ради Сумської області,

Олександр Ткаченко від Мошнівської сільської ради Черкаської області,

Ірина Лашко від Енергодарської міської ради Запорізької області.

 

Володимир Мягкоход, експерт з питань адміністративних послуг Асоціації міст України, модератор заходу, розкрив основні новації та стан підготовки до впровадження нового Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».

 

Другий день надав можливість учасникам заходу ознайомитись з досвідом роботи Центру надання адміністративних послуг м. Київ у супроводі заступника директора Департаменту (Центру) надання адміністративних послуг виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) Валерія Мірошниченка.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)